Nie przegap
Strona główna » Region » W Dziewinie otwarto nowoczesną strzelnicę

W Dziewinie otwarto nowoczesną strzelnicę

W dniu 17 lutego 2017 r. w Dziewinie na terenie gminy Drwinia otwarta została nowa strzelnica sportowa. Wydarzeniu temu towarzyszyła uroczystość, na którą klub LOK „Puszcza Dziewin”, powstały w roku ubiegłym, zaprosił liczne grono gości.

Uroczystość rozpoczął prezes klubu z Dziewina Leszek Machaj. Wśród witanych gości byli między innymi: Stefan Nawrot – prezes LOK w Małopolsce, Jan Pająk – wójt gminy, Rafał Pląder – prezes LOK w Bochni wraz z przedstawicielami władz powiatowych LOK, Mariusz Dymura – komendant KPP w Bochni, ks. prałat Józef Piech – proboszcz parafii w Mikluszowicach, Roman Gołebiowski – przewodniczący Rady Gminy w Drwini wraz z radnymi, dyrektorzy szkół z terenu gminy, Mieczysław Balicki – prezes TKKF Promień w Bochni, Jan Jeliński – prezes Koła Łowieckiego „Łoś”, szerokie grono członków Koła Strzeleckiego „Sobolik” z Sobolowa, przedstawiciele Nadleśnictwa Niepołomice, grupa druhów OSP z terenu gminy Drwinia oraz członkowie KS „Puszcza Dziewin”.

Już na początku uroczystości prezes Stefan Nawrot wręczył okolicznościowe grawery w podziękowaniu za powstanie nowoczesnego obiektu dla wójta Jan Pająka, którego zasługi oraz zaangażowanie pracowników Referatu Inwestycji – podkreślał prezes Nawrot w swojej wypowiedzi. Drugi grawer otrzymał Rafał Pląder, który pomagał i wspierał członków LOK z Dziewina w sprawach organizacyjnych oraz wręczył dwa karabinki do nowej strzelnicy.

Nowa, czterostanowiskowa strzelnica w Dziewinie wyposażona w automaty do transportu tarcz jest zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie uczestników zajęć strzeleckich. Myśl ta towarzyszyła również ceremonii poświęcenia, którą odprawił ks. Józef Piech – mając na uwadze znane powiedzenie „Człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi”.

Bezpieczna strzelnica w Dziewinie jest również ofertą dla szkół z terenu gminy, którą obecni w czasie uroczystości dyrektorzy otrzymali od członków LOK „Puszcza” z propozycją prowadzenia zajęć strzeleckich dla młodzieży szkolnej.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez zaproszonych gości oddane zostały pierwsze oficjalne strzały.

Nowy obiekt na terenie gminy Drwinia jest kolejnym elementem, który wzbogaca ofertę kierowaną do młodzieży i dorosłych. Wszyscy chętni, pod okiem doświadczonych instruktorów, będą mogli spróbować swoich sił i doskonalić się w umiejętności sportowego strzelania.