Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W powiecie brzeskim powstaną nowe chodniki

W powiecie brzeskim powstaną nowe chodniki

Powiat brzeski z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców konsekwentnie buduje kolejne odcinki chodników dla pieszych. Tylko w tym roku na ten cel zostało przeznaczone blisko 5 milionów złotych. Dzięki corocznym inwestycjom sieć chodników przy drogach powiatowych wynosi już ponad 70 km. Jednak jest jeszcze wiele miejsc gdzie ich powstanie jest niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego powiat już rozpoczął przygotowanie dokumentacji budowlanej, która pozwoli budować chodniki w najpotrzebniejszych miejscach. Na początku listy priorytetowej jest budowa chodnika przy ulicy Małopolskiej w Jadownikach. Jeszcze w tym roku powiat chce rozstrzygnąć przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej aby w przyszłym roku wystąpić o pozwolenie na budowę.

Starosta już wystąpił do Burmistrza Brzeska o deklarację współpracy przy realizacji tej inwestycji ponieważ zgodnie z obowiązującą umową, do realizacji inwestycji niezbędny jest finansowy udział gminy na której terenie ma powstać chodnik.

IB

W powiecie brzeskim powstaną nowe chodniki.

W powiecie brzeskim powstaną nowe chodniki.Andrzej Potępa Maciej Podobiński PowiatBrzeski.pl

Opublikowany przez Informator Brzeski Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast