Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W sobotę TIR-y wjadą na odcinek A4 z Szarowa do Tarnowa

W sobotę TIR-y wjadą na odcinek A4 z Szarowa do Tarnowa

11l 329Samochody ciężarowe będą mogły jeździć od soboty odcinkiem autostrady A4 między Szarowem i Tarnowem w Małopolsce.

GDDKiA informuje, że ciężarówki o masie powyżej 12 ton wjadą na odcinek A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ w sobotę przed południem. Samochody ciężarowe będą mogły zjeżdżać z A4 także na węźle w Brzesku.

Ruch od węzła autostradowego na A4 do DK94 w Brzesku będzie odbywał się zmodernizowaną niedawną ulicą Leśną. W związku z tym mieszkańcy Brzeska mogą się spodziewać w tej okolicy utrudnień. Już w chwili obecnej na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej i Leśnej tworzą się korki.

Przeciwnicy dopuszczenia tirów na autostradę z Szarowa do Tarnowa krytykują wyliczenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Bo skoro przez Łapczycę przejeżdża codziennie ok. 7 tys. TIR-ów w każdą ze stron, to dlaczego do Tarnowa autostradą dojedzie ich tylko 700?

W wypowiedzi dla radiakrakow.pl Ryszard Żakowski z GDDKiA: „Nie wszystkie ciężarówki muszą jechać do południowej i wschodniej granicy przez Tarnów. Jest kilka korzystniejszych zjazdów – Bochnia, Brzesko to głównie kierunek Nowy Sącz, mamy później Wojnicz to jest przecież strefa ekonomiczna i wiele innych miejsc gdzie te samochody się rozpraszają. W Łapczycy mamy 7 tysięcy tirów, ale w Woli Dębińskiej za Brzeskiem już tylko 4 tysiące”.

IB/radiokrakow.pl

foto: Olczak

3 komentarze

  1. no to będzie tłok na ul. Leśnej

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast