Nie przegap
Strona główna » Sport » W Szczurowej rozegrano XXI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30

W Szczurowej rozegrano XXI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30

W dniach 06-07.04.2019 roku w Szczurowej zostały zorganizowane XXI Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30. W sobotę o godzinie 10:00 uroczystego rozpoczęcia mistrzostw dokonał Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. W części oficjalnej uczestniczyli także: Sołtys wsi Szczurowa Monika Giemza, Dyrektor GCKCziS w Szczurowej Grzegorz Zarych oraz Główny Sędzia Mistrzostw Wiesław Kasperek.

W turnieju udział brały osoby w różnym przedziale wiekowym. Sobotnie zmagania szachowe zakończyły się po sześciu rundach, w niedzielny poranek od godz. 10:00 rozpoczęte zostało kolejne pięć rund.

Oprócz nagród pieniężnych były także puchary i nagrody rzeczowe w kategoriach: młodszy junior, starszy junior, juniorek, najmłodszy uczestnik, najstarszy uczestnik, najlepsi z gminy Szczurowa. W imieniu organizatorów wręczenia nagród dokonali: Kamila Kałużna Członek Zarządu Szachowego w Warszawie, Jan Kusina Prezes Małopolskiego Związku Szachowego w Krakowie, Marek Biernat Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa, a także Czesław Markiewicz członek MZSzach, Wiesław Kasperek Sędzia Główny oraz  Grzegorz Zarych Dyrektor Centrum Kultury.

Warto pamiętać, że szachy to nie tylko arcymistrzowie szachowi. To nie tylko zdobywanie kategorii szachowych. To nie tylko badania naukowe związane z szachami. To także masa rozrywki i mnóstwo nowych umiejętności. Dlatego grajmy w nie i zachęcajmy do tego dzieci i młodzież.

Wyniki z XXI Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Małopolski w Szachach Szybkich P-30 przedstawiają się następująco:
w kategorii junior starszy
1. Dawid Łabędź
2. Kacper Wolski
3. Dawid Synowiec

w kategorii junior młodszy
1. Jakub Micuła
2. Karol Kozak
3. Maciej Buwaj
w kategorii juniorki
1. Gabriela Łabędź
2. Zuzanna Zielińska
3. Aleksandra Łuszczyk

najmłodszy uczestnik Oliwia Wolska

najstarszy uczestnik Tadeusz Hamer

najlepszy zawodnik z Gminy Szczurowa Paweł Przybyło oraz Paweł Szczypuła.

Fundatorami nagród było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej oraz Małopolski Związek Szachowy w Krakowie.

szczurowa.pl / IB