Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wakacje z angielskim w Brzesku

Wakacje z angielskim w Brzesku

ang7Choć wakacje już w pełni uczniowie brzeskiej „trójki”, oprócz słodkiego leniuchowania, szlifują swoją znajomość angielskiego. Już po raz drugi bowiem placówka uczestniczy w projekcie Learning Enterpises, w ramach którego amerykańscy studenci – wolontariusze uczą języka dzieci z małych miejscowości. W tym roku naszą szkołę odwiedziła Emmy Schafer, która na co dzień studiuje na Uniwersytecie Maryland.

Zajęcia z native spekarem odbywają się od 29 czerwca do 24 lipca. Bierze w nich udział 107 uczniów z klas II – VI podzielonych na grupy rówieśnicze. Cykl dwugodzinnych zajęć dla poszczególnych grup obejmuje jeden tydzień. Celem kursu jest rozwijanie kreatywności, poszerzanie horyzontów oraz promowanie wymiany międzykulturowej.

Lekcje prowadzone przez wolontariuszkę opierają się głównie na doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych. Dzieci w bezpośrednim kontakcie z obcokrajowcem mogą zweryfikować swoją wiedzę i poćwiczyć zwroty przydatne w codziennej konwersacji. Uczestnicy kursu uczą się też gramatyki, słownictwa i pisowni, głównie w formie zabawy. Dzieci bawią się w angielskie kalambury, gry ruchowe, tworzą rysunki, komiksy i plakaty.

Ta atrakcyjna dla młodych uczniów forma nauki powoduje, że letnie warsztaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Angliści z brzeskiej „trójki” zapowiadają kontynuację udziału w projekcie w przyszłym roku.

==

Agnieszka Wnuk