Strona główna » Kultura » Wieczór z dokumentem w Centrum Bibliotecznym w Brzesku

Wieczór z dokumentem w Centrum Bibliotecznym w Brzesku

W środę, 18 września o godz. 18:00 w sali audytoryjnej RCKB odbędzie się przegląd filmowy pt. „Wieczór z dokumentem”, podczas którego zostaną zaprezentowane materiały filmowe zrealizowane przez studio.pl.

W czasie spotkania odbędzie się projekcja trzech filmów przygotowanych przez znanego już brzeskiej publiczności reżysera i miłośnika historii Marka Kołdrasa. W zaprezentowanych materiałach nie zabraknie oczywiście nawiązań do lokalnej historii i kultury. Pierwszy z dokumentów dotyczyć będzie bowiem historii zamku w Dębnie i 40-letniej już działalności mieszczącego się w nim oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Następnie przeniesiemy się wśród „Osobliwości Armenii”, by poznać nieco zabytki, przyrodę i kulturę tego malowniczego kraju, które przybliży nam historyk, etnograf i podróżnik Paweł Krysa. Na koniec powrócimy znów w rodzime strony za sprawą filmowej opowieści o jednym z najważniejszych brzeskich artystów – malarzu, grafiku i projektancie Januszu „Tobim” Pacewiczu.

Przegląd filmów dokumentalnych zrealizowanych przez studio.pl:

40 lat Muzeum w Dębnie – w związku z jubileuszem placówki na zlecenie Muzeum Okręgowego powstał materiał o historii dębińskiego zamku i różnych obszarach aktywności Muzeum.

Osobliwości Armenii – wybór materiałów poświęconych zabytkom, kulturze i przyrodzie kraju, do którego wyprawy propaguje narrator materiałów Paweł Krysa – historyk, etnograf i pasjonat podróży.

ŚWITAŁO I MROK. Janusz „Tobi” Pacewicz – prezentacja twórczości oraz opowieść o grafiku i projektancie, jednym z najważniejszych brzeskich artystów XX wieku.

 

Uzupełnieniem dla zaprezentowanych dokumentów filmowych będzie panel dyskusyjny na ich temat, a także koncert muzyki filmowej w wykonaniu Grzegorza Hajduka.

Wydarzenie organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Wydarzenie na facebooku <==

Monika Sacha

Dział Dorosłych
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

PLAKAT