Nie przegap
Strona główna » Religia » Wierni diecezji tarnowskiej hojnie wspierają misje

Wierni diecezji tarnowskiej hojnie wspierają misje

Wydział misyjny tarnowskiej kurii diecezjalnej podsumował miniony rok wspierania dzieła misyjnego Kościoła. Diecezja tarnowska każdego roku przekazuje środki pieniężne na działalność misyjną trzech podmiotów: Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej (DMDT), Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM). W roku 2018 suma przekazanych środków wyniosła: 6 506 255,75 zł.

Najwyższą kwotę, bo dwa miliony zł zebrali Kolędnicy Misyjni. Będzie ona przeznaczona na wiele projektów, w tym dwa wiodące – prowadzenie szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej oraz szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie.

Średnia diecezjalna ofiar zarejestrowanych w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej w roku 2018, w ramach misyjnego funduszu: papieskiego, krajowego i diecezjalnego, przypadająca na 1 katolika, wynosi 5,71 zł. i jest wyższa o kilkadziesiąt groszy niż w roku poprzednim.

Pieniądze zostały przekazane m.in. na pomoc misjonarzom, projekty ewangelizacyjne, edukacyjne i humanitarne, zakup samochodów i budowę kościołów.

TGN / diecezja.tarnow.pl