Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wieś Kołami się kręci! – konkurs na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich

Wieś Kołami się kręci! – konkurs na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich

5 lipca ruszył konkurs Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich. Rozpoczął się okres wielu wydarzeń związanych z rolnictwem i umiejscowionych na terenach wiejskich. Praktycznie każde z nich uświetniają swoją obecnością, barwnymi strojami ludowymi, tradycyjną kuchnią i wyrobami rękodzieła koła gospodyń.

Targi, wystawy, festyny, pikniki i wreszcie dożynki trudno wyobrazić sobie bez prezentacji dorobku KGW na stoiskach, które nie dość, że od pyszności się uginają, to jeszcze często bywają istnymi dziełami sztuki. Członkowie Kół wkładają w ich przygotowanie serce i talent, korzystając z różnorodnych bogactw natury.

ARiMR, która od zeszłego roku rejestruje koła gospodyń i przekazuje im pomoc z budżetu państwa, chce ten wystawienniczy trud uhonorować poprzez organizację konkursu na najpiękniejsze stoisko oraz ufundowanie nagród.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie ARiMR? Wystarczy, by Koło, które przygotuje stoisko zrobiło 2 jego zdjęcia: jedno z samym stoiskiem, które będzie wyposażone w informację, iż Koło bierze udział w Konkursie ARiMR, drugie z przedstawicielami Koła na tle stoiska i zamieściło je w komentarzu pod konkursowym postem na profilu Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR: https://www.facebook.com/MalopolskiARiMR, który wcześniej polubi.

Na członkinie i członków Kół czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystości związanych z wojewódzkimi obchodami 25-lecia ARiMR w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w dniu 29 września. Koła – laureaci będą też miały możliwość przedstawienia swojego dorobku szerokiej reprezentacji środowisk wiejskich i rolniczych z całego regionu oraz gościom z całej Polski, w tym przedstawicielom najwyższych władz państwowych i samorządowych województwa.

Konkurs trwa od 5 lipca do 5 września. Konkurs został objęty patronatem honorowym Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

REGULAMIN 

 
Zgodnie z regulaminem zamieszczonym na profilu fb Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR pod linkiem: https://tiny.pl/tc3wt Zadaniem Uczestnika Konkursu “Najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich” jest:
a. przygotowanie stoiska podczas wydarzenia typu: targi, wystawa, dożynki itp., a następnie zrobienie jego fotografii.
b. zamieszczenie na stoisku widocznej informacji o uczestniczeniu w Konkursie (wzór informacji to grafika zamieszczona jako tło niniejszej notatki)
c. wykonanie dwóch konkursowych fotografii stoiska:
  • jedno zdjęcie prezentujące samo stoisko,
  • drugie zdjęcie stoiska wraz z przedstawicielami Koła Gospodyń Wiejskich
2. Dwa wykonane zdjęcia należy przesłać w komentarzu do postu konkursowego zamieszczonego na profilu fb Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR pod linkiem: https://link.do/N2FWJ wraz z każdorazowym podpisaniem zdjęcia nazwą koła gospodyń wiejskich i podaniem miejsca i nazwy imprezy.
Całość regulaminu dostępna pod linkiem: https://tiny.pl/tc3wt

MalopolskiARiMR