Nie przegap
Strona główna » Religia » Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

swiececaritas2014W kościołach w całej Polsce trwa dystrybucja świec, które przygotował Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ok. 130 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafi do parafii diecezji tarnowskiej. Dzięki tej akcji charytatywnej będzie można pomóc najmłodszym z rodzin potrzebujących. Świece są dostępne w przykościelnych zakrystiach.

Nabycie świecy to bardziej dobrowolna ofiara i gest solidarności z bliźnimi niż zakup. To także symbol rodzinnego wymiaru Bożego Narodzenia i łączności z Jezusem.

„Dziecko sercem rodziny” – to hasło ogólnopolskiej akcji Caritas, która w Adwencie jest organizowana po raz dwudziesty pierwszy.

-„Chcemy pokazać, że to serce musi być gorące, musi bić mocno, musi darzyć miłością i oczekuje na miłość. Wyrazem tej miłości będzie nabycie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i złożenie ofiary, która jest przeznaczona na letni i zimowy wypoczynek dzieci z rodzin potrzebujących ” – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

To dzięki tej akcji już podczas najbliższych ferii zimowych, dzieci będą mogły atrakcyjnie spędzić czas.

„O wsparcie organizacji wypoczynku dla uczniów starają się m.in. parafie, szkoły, zgromadzenia zakonne i inne instytucje. Dzieci bez tej pomocy nie mogłyby wyjechać na ferie, bo ich rodziców na to nie stać – dodaje dyrektor Caritas.

Kilka tysięcy sztuk świec trafi też do Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec.

Ofiara za świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi 5 złotych za małą i 12 zł za dużą.

Połowa z pozyskanych funduszy po odliczeniu kosztów produkcji i transportu pozostanie w parafiach i także będzie przeznaczona na wypoczynek dzieci i młodzieży. Pozostała część trafi do centrali Caritas w Tarnowie, gdzie będą udzielane dotacje dla organizatorów wypoczynku.

W roku 2014, dzięki pieniądzom z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2013, na letni i zimowy wypoczynek wyjechało 2.652 dzieci. Caritas Diecezji Tarnowskiej przeznaczyła na ten cel 147 tys. 375 zł.

Diecezja.tarnow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast