Nie przegap
Strona główna » Sport » Windsor 2016: Drugi finał Wojdaka!

Windsor 2016: Drugi finał Wojdaka!

Będzie kolejny finał z udziałem polskiego zawodnika na pływackich mistrzostwach świata w Windsor!

Wojciech Wojdak z czwartym czasem zakończył eliminacje na najdłuższym dystansie stylem dowolnym, uzyskując czas 14:31.06 (szybciej zawodnik z Brzeska pływał tylko w listopadzie podczas Grand Prix Polski w Poznaniu). A zatem do rywalizacji finałowej w tej konkurencji, która odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, Polak przystąpi na torze numer sześć. Najszybszy rano był mistrz olimpijski i obrońca tytułu mistrzowskiego z Doha Gregorio Paltrinieri. Włoch jest zdecydowanym faworytem tej konkurencji, a potwierdził to wygrywając poranne eliminacje z przewagą aż niespełna sześciu sekund na drugim Koreańczykiem Park Taehwan’em. Rekordzista świata uzyskał w nich rezultat 14:24.39. Do finału z siódmym czasem awansował też brązowy medalista w tej konkurencji z Rio Włoch Gabriele Detti.

Przypomnijmy – w nocy z wtorku na środę polskiego czasu Wojciech Wojdak zajął czwarte miejsce w finale czempionatu globu w Windsor na dystansie 400 m stylem dowolnym, tracąc do trzeciego zawodnika na mecie zaledwie ćwierć sekundy.

Trzymamy kciuki za start Wojtka!

Joanna Kwatera / megatiming.pl/

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast