Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Witaj Majowa Jutrzenko

Witaj Majowa Jutrzenko

To będą wyjątkowe obchody! Już 3 maja w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach odbędzie się uroczysta liturgia z oprawą muzyczną w wykonaniu Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Początek o godz. 15.

Stanisław Duda – baryton, Chór SM w Domosławicach, Wojciech Gracz – organy oraz zespół smyczkowy nauczycieli zaprezentują się już za tydzień w świątyni w Biadolinach. Za przygotowanie chóru odpowiadają natomiast Agnieszka Pamuła oraz Weronika Święch.

Na to wydarzenie zapraszam nie tylko mieszkańców Biadolin, ale całą społeczność naszej gminy. Święto Konstytucji to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Chcemy je uczcić w sposób szczególny – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Msza Domosławicka będzie z jednej strony uroczystym spotkaniem z Bogiem, ale także prawdziwą ucztą dla ucha.  

Należy jednak przypomnieć, że przed wizytą w świątyni, warto wybrać się również na V Dębiński Bieg po Flagę. Trasa biegu będzie wiodła przez Wolę Dębińską i Maszkienice. Start i meta biegu zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej. Uczestnicy będą rywalizować w kilku kategoriach oraz na różnych dystansach. Start biegu głównego zaplanowano na g. 13:10.

ug