Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wizyta Ewy Wachowicz w Szczurowej

Wizyta Ewy Wachowicz w Szczurowej

22 listopada w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz połączone z konkursem kulinarnym.

Spotkanie rozpoczęło się od wywiadu podczas, którego gospodyni programu ,,Ewa gotuje” opowiedziała o początkach pracy w telewizji, podróżach, gotowaniu oraz książkach.  Pierwsza publikacja ,,Słodki świat Ewy Wachowicz”, powstała z zapisków kulinarnych zbieranych od dziecka. Pozostałe książki to pokłosie mojego programu. Cześć z nich to dania, sałatki i ciasta mojego autorstwa, a część to przepisy nadesłane przez widzów – mówiła Ewa Wachowicz.  

Ważnym punktem wydarzenia był konkurs, którego celem była promocja regionalnych smaków oraz powrót do tradycji kulinarnych. W kuchennych zmaganiach wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Dołęga, Zaborów, Pojawie, Kwików, Wrzępia oraz Strzelce Wielkie.  Jury w składzie: Ewa Wachowicz – ekspert kulinarny, Andrzej Potępa – Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Marian Zalewski – Wójt Gminy Szczurowa oceniało smak, trudność wykonania oraz sposób serwowania. Wyróżnienie otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich ze Wrzępi oraz Dołęgi. Na zwycięskich stołach znalazły się: tort mięsny, sernik kajmakowy (KGW Dołęga) oraz dyźny żurek z okrasą i luzowana kura faszerowana (KGW Wrzępia).

Przygotowując konkursowe menu zależało nam, aby połączyć tradycję z innowacją. Pomyślałyśmy o chlebie, który nasze babcie wypiekały w domu. Padło na chleb ziołowy, który latem skradł moje serce i do tej pory często gości na stole podczas rodzinnych spotkań mówiła Joanna Kawiorska z KGW Dołęga.

W trakcie spotkania można było kupić najnowszą publikację ,,Ewa Wachowicz. Obiady” podpisaną przez autorkę oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą.

,,Wspólne spotkania sprzyjają nawiązywaniu przyjaźni. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Z takich właśnie spotkań rodzą się kolejne pomysły na dalsze działania w środowiskach lokalnych” – mówiła Dorota Jopek KGW Wrzępia.

Spotkanie poprowadziła Elżbieta Solak. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

Szczurowa. Spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz.

Opublikowany przez Informator Brzeski na 22 listopada 2017

ES

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast