Nie przegap
Strona główna » Region » Wizyta Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy w Milówce

Wizyta Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy w Milówce

W piątek 16 listopada 2018r. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Faustyny w Milówce z filią domosławickiej Państwowej Szkoły Muzycznej   miała zaszczyt gościć Panią Prezydentową Agatę Kornhauser  – Dudę.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz  Wojnicza Pan Tadeusz Bąk oraz  Pani Maria Chodkiewicz –  Prezes organu prowadzącego szkołę , którym jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich  z siedzibą w Częstochowie.

Pierwsza Dama przyjęła zaproszenie do szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”. Po przywitaniu  przez Pana Burmistrza,  dzieci i dyrektora szkoły Martę Bocheńską, Małżonka Prezydenta RP udała się do sali  oddziału   przedszkolnego, gdzie  przeczytała dzieciom legendę „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz  przeprowadziła  rozmowę związaną z treścią utworu.

Następnie Pani Prezydentowa spotkała się z uczniami z klas od  pierwszej do ósmej oraz z  uczniami  filii szkoły muzycznej działającej w szkole podstawowej w Milówce. Wysłuchała koncertu przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej oraz przez  zespół  instrumentalno  – wokalny szkoły muzycznej  pod kierownictwem  pana Łukasza Romańskiego, nauczyciela gry na perkusji.

W dalszej części wizyty Pani Prezydentowa spotkała się z nauczycielami, z przedstawicielami  Rady Rodziców oraz z zaproszonymi gośćmi.

Po wpisie do Księgi Pamiątkowej i wymianie  upominków  Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Pani Maria Chodkiewicz wręczyła Pani Prezydentowej  „Złotą Tarczę”, najwyższe wyróżnienie, którym Zarząd Stowarzyszenia honoruje osoby działające na rzecz wychowania katolickiego dzieci i młodzieży oraz promujące ich rozwój kulturalny.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda w rozmowie z nauczycielami i rodzicami poruszała tematy, świadczące o Jej ogromnym zaangażowaniu w sprawy edukacji w zakresie ogólnopolskim i lokalnym, dotyczącym szkoły w Milówce. Wszyscy uczestnicy wizyty odczuli serdeczność Pani Prezydentowej oraz widzieli Jej radość ze spotkania z dziećmi.

Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas od pierwszej do ósmej oraz uczniowie filii szkoły muzycznej w Milówce otrzymali od Pani Prezydentowej zaproszenie do Pałacu Prezydenta w Warszawie.

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl