Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wizyta samorządowców w Pétervására

Wizyta samorządowców w Pétervására

W dniach 28-30 czerwca 2019 r. delegacja z naszej gminy z Wójtem Zbigniewem Moskalem na czele, uczestniczyła w uroczystych obchodach 30-lecia powstania miasta partnerskiego Pétervására na Węgrzech. Obok delegacji polskiej ze Szczurowej do Pétervására przybyli również przedstawiciele miast partnerskich z Rumunii i Słowacji.

Wizyta, zainicjowana przez Burmistrza Pétervására, miała na celu zapoznanie się z władzami naszej gminy, odnowienie relacji partnerskich, ustalenie obszarów dalszej współpracy oraz omówienie konkretnych przedsięwzięć podejmowanych w ramach partnerstwa. W programie wizyty uwzględniono również zwiedzanie miasta, poznanie jego historii i zabytków.

– Pobyt w Pétervására na święcie miasta był dla nas okazją do rozmów o współpracy między naszymi gminami. Obok spotkań na najwyższym szczeblu z Burmistrzem Pétervására Egedem Istvánem, odbyliśmy również spotkania robocze z pracownikami tamtejszego Urzędu Miejskiego, z którymi dyskutowaliśmy na temat możliwości rozwinięcia współpracy w obszarach kultury, edukacji i gospodarki. – powiedział Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal.

 

Galeria zdjęć <==

szczurowa.pl