Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wizyta Świętego Mikołaja w Górce

Wizyta Świętego Mikołaja w Górce

Każdego roku Górka zajmuje szczególne miejsce na trasie Świętego Mikołaja. Wiedzą o  tym doskonale dzieci i w sobotę  3 grudnia zgromadziły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, z wielką niecierpliwością wypatrując przybycia niezwykłego gościa.  Czas oczekiwania wypełniło wiele atrakcji.

 Prezes OSP Górka, pan Piotr Mikuś, powitał wszystkie dzieci oraz rodziców i  zaprosił do wspólnej zabawy, informując przy tym, że Święty Mikołaj jest już niedaleko. Ta informacja wprawiła dzieci w podekscytowanie i co pewien czas, spoglądając na drzwi nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków. 

Dziewczęta ze Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej  przygotowały szereg zabaw dla dzieci. Były różnego rodzaju konkursy, gry, zabawy z chustą, malowanie twarzy oraz dmuchany basen wypełniony piłeczkami. O oprawę muzyczną i techniczną zadbał Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, pan Grzegorz Zarych.

Kolejnym punktem zabawy, a jednocześnie oczekiwania na przybycie gościa, były konkursy dla dzieci i ich rodziców prowadzone przez panią Paulinę Dudę – animatorkę fitness. Podczas różnego rodzaju gier i konkurencji uczestnicy byli nagradzani przez prowadzącą słodyczami.

Znaczącą rolę w organizacji imprezy odegrała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Górki, która zajęła się rozprowadzeniem zaproszeń wszystkim dzieciom z Górki, Rząchowej i Kopaczy Wielkich. Ponadto, przygotowała poczęstunek dla dzieci i ich rodziców oraz aktywnie uczestniczyła w zabawie z dziećmi.

Po blisko trzygodzinnej zabawie pojawił się Święty Mikołaj z wielkim worem prezentów. Dzieci zgromadziły się wokół niego i z wielką radością oczekiwały na upominki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Nie zapomniał również o dziewczętach i chłopcach z MDP Górka. Następnie, życząc wszystkim Wesołych Świąt, Święty Mikołaj odjechał swoim powozem z reniferami. Będziemy oczekiwać go za rok.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie dziękuje Dyrektorowi GCKCiS w Szczurowej, panu Grzegorzowi Zarychowi, dziewczętom ze Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.

OSP GÓRKA

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast