Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wojciech Chmielarz w brzeskiej bibliotece / 17 kwietnia 2019 r.

Wojciech Chmielarz w brzeskiej bibliotece / 17 kwietnia 2019 r.

17 kwietnia 2019 roku w brzeskiej bibliotece godz. 17:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem – pisarzem i dziennikarz m.in. Pulsu Biznesu, Polityki, Nowej Fantastyki. Za swoją twórczość był czterokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2015 roku został jej laureatem za powieść Przejęcie. Canal+ wykupił prawo do ekranizacji jego powieści pt. Żmijowisko.

Wstęp na spotkanie – wolny. Warto się wybrać!

Wojciech Chmielarz zagości w Brzesku na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku w ramach realizacji projekt pt. „Raz, dwa, trzy – czas książki i gry! Promowanie czytelnictwa w powiecie brzeskim”. Grant przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W  brzeskiej bibliotece zagości dzięki temu szereg znanych pisarzy i pisarek. W najbliższych miesiącach czytelnicy będą mogli jeszcze spotkać m.in. Edytę Świętek, Sławomira Kopera, Marcina Brykczyńskiego, Agnieszkę Frączek, Annę Czerwińską-Rydel, Katarzynę Ryrych oraz Justynę Bednarek.

Na dobór autorów którzy zostali zaproszeni do brzeska mieli pośrednio wpływ czytelnicy, którzy głosowali na przełomie lutego i marca w ankiecie facebookowej.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), cyklu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie (2017) oraz postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014).

 

O projekcie „Raz, dwa, trzy – czas książki i gry!” pisaliśmy więcej w artykule Raz, dwa, trzy – czas książki i gry! – znani pisarze zagoszczą w brzeskiej bibliotece<==

foto fb: wojciechchmielarz.pisarz

IB / PiMBP

 

PLAKAT