Nie przegap
Strona główna » Sport » Wojciech Wojdak ze złotymi medalami na dystansach 400 m oraz 1500 m Grand Prix Pucharu Polski

Wojciech Wojdak ze złotymi medalami na dystansach 400 m oraz 1500 m Grand Prix Pucharu Polski

W dniach od 25 do 26 listopada 2018 r. na Termach Maltańskich w Poznaniu odbyła się kolejna edycja zawodów z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. W imprezie wystartowało wielu znakomitych pływaków, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy. W zmaganiach nie zabrakło również Wojciecha Wojdaka który ostatecznie wywalczył dwa złote medale na dystansach 400 m oraz 1500 m.

Wicemistrz świata z Budapesztu rozpoczął zmagania od konkurencji 1500m stylem dowolnym, która zamykała pierwszego dnia poranną potyczkę na poznańskiej pływalni. Wojdak nie miał właściwie w tym wyścigu żadnej konkurencji, a drugiego na mecie Macieja Jurę wyprzedził o ponad czterdzieści dwie sekundy. Tylko reprezentantowi Bosiru Brzesko udało się złamać granicę piętnastu minut, a wynik 14:59.25 dał mu 838 pkt.

Z kolei drugiego dnia do ostatnich metrów dosłownie toczył się bój o triumf w poznańskich zawodach wśród mężczyzn. To wyniki uzyskane w konkurencji 400m stylem dowolnym zadecydowały znów o wszystkim. Wojdak już po pierwszych stu metrach wysforował się na wyraźne prowadzenie, choć Kacper Majchrzak robił co mógł, aby zawodnik z Brzeska nie odpłynął mu za daleko. Startujący ostatnio rewelacyjnie i na tym dystansie Poznaniak stracił do zwycięzcy tego wyścigu Wojdaka niemal dokładnie półtorej sekundy.

Aktualnie Wojtek Wojdak szykuje się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata na krótkim basenie w Chinach. Zawody odbędą się w miejscowość Hangzhou od 11-16 grudnia 2018.

IB / megatiming.pl/fb:wojdak.swimmer