Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wola Dębińska: nowe zasady organizacji ruchu

Wola Dębińska: nowe zasady organizacji ruchu

marcingluszek Na wniosek mieszkańców w części sołectwa wprowadzono strefę zamieszkania, co oznacza, że kierowcy muszą na tym obszarze zasadniczo zmienić swoje zachowanie na drodze.

Oznakowana strefa obowiązuje w części sołectwa. Znaki ustawiono przy drodze prowadzącej od drogi krajowej do Urzędu Gminy tuż przed budynkiem urzędu oraz przy zjeździe z drogi powiatowej w kierunku stadionu. W efekcie strefa obejmuje niemal całą drogę prowadzącą od stadionu do szkoły.

Zgodnie z zasadami ruchu drogowego w strefie obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, pieszy ma prawo do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami, z drogi mogą korzystać dzieci w wieku do 7 lat bez opieki osoby starszej, a ponadto obowiązuje zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

Z wnioskiem o wprowadzenie strefy wystąpiły samorządowe władze Gminy Dębno odpowiadając na sugestie mieszkańców w tej sprawie. Został on zaopiniowany pozytywnie i w październiku zmiany zostały wprowadzone w życie.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast