Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wsparcie dla małopolskich strażaków-ochotników

Wsparcie dla małopolskich strażaków-ochotników

Zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, poprawa warunków w remizach strażackich czy zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego – to tylko część działań, które podejmuje samorząd województwa wspierając każdego roku strażaków-ochotników. Piątkowe spotkania (22 lutego 2019 r.) ze strażakami – w Wojniczu z udziałem Marty Malec-Lech z zarządu województwa oraz w Łącku z udziałem radnej województwa Marty Mordarskiej, były doskonałą okazją, by podziękować za trud ich codziennej pracy , dzięki której mieszkańcy regionu czują się bezpiecznie.

Podczas spotkania, które odbyło się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojniczu Marta Malec-Lech przedstawiła m.in. możliwości wsparcia finansowego z budżetu województwa prac budowlano-remontowych w remizach strażackich z Małopolski w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2019. Przypomniała o trwającym do 13 marca br. naborze oraz o najważniejszych założeniach konkursu.

– Samorząd województwa zdecydował przeznaczyć w tym roku aż 4 mln zł na poprawę jakości pracy strażaków ochotników w konkursie Małopolskie Remizy. Wszystko po to, byśmy się czuli bezpiecznie, a komfort pracy strażaków był na jak najwyższym poziomie – mówiła podczas spotkań Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Wspomniała także o zagwarantowanych w budżecie 2,5 mln zł na doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, a także w samochody ratownicze małopolskich jednostek OSP.

malopolskie.pl

Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Wtorek, 26 lutego 2019