Strona główna » Wiadomości » Wsparcie dla seniorów – wyniki naboru do programu „Senior+” / edycja 2019

Wsparcie dla seniorów – wyniki naboru do programu „Senior+” / edycja 2019

Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Pieniądze trafią też do samorządów już prowadzących tego typu placówki. Mówimy w sumie o 62,6 mln złotych. Z tej puli środki trafiły również do gmin z terenu Powiatu Brzeskiego. 

Lista gmin z dofinansowaniem:

Gmina Brzesko Dzienny Dom Senior+ / Liczba miejsc w placówce: 20 / 72 000,00 zł
Gmina Gnojnik Klub Senior+ / Liczba miejsc w placówce: 20 / 17 528,00 zł
Gmina Gnojnik Klub Senior+ / Liczba miejsc w placówce: 15 / 10 516,80 zł

Dokumenty w otwartym konkursie tegorocznej edycji programu „Senior+”, można było składać do 4 stycznia. W sumie wpłynęło 706 ofert od samorządów, ubiegających się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów.

– Cieszy nas fakt, że samorządy chętnie przystąpiły do konkursu, a zdecydowana większość przesłanych ofert spełniała warunki formalne, dzięki czemu mogliśmy przyznać dofinansowania. To dobra wiadomość przede wszystkim dla seniorów. Dzięki środkom z programu „Senior+” rozbudowana zostanie sieć placówek, w których osoby starsze znajdą dedykowaną dla siebie ofertę zajęć – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

O programie

Wieloletni program „Senior+” jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach programu rozbudowywana jest sieć Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”. O dofinansowanie w programie ubiegać mogą się gminy, powiaty i samorządy województw. Dotacja może być przeznaczona na utworzenie i wyposażenie Dziennych Domów i Klubów „Senior+”.

W latach 2015-2017 powstało w Polsce 240 tego typu placówek. Natomiast tylko w ubiegłym roku było to 260 nowych domów i klubów dla seniorów. 

Wyniki Otwartego Konkursu Ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2019 <==

IB / senior.gov.pl