Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wszyscy jesteśmy pielgrzymami

Wszyscy jesteśmy pielgrzymami

17 sierpnia wyruszyła XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Kolejnego dnia, w sobotę, pielgrzymi dotarli do Górki, gdzie jak zawsze czekało na nich gorące przyjęcie.

Tradycyjnie mieszkańcy Górki okazali wielkie serce i złożyli ofiary, aby wesprzeć pątników w ich trudnej wędrówce. Przygotowaniem i organizacją poczęstunku zajęli się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce. Na pielgrzymów, jak co roku, czekały pyszne ciasta, kawa, herbata oraz oczywiście wyśmienity kompot ugotowany w kuchni polowej – „Nic tak nie gasi pragnienia, jak ten kompot. Czekałem na niego cały rok” – powiedział jeden z pielgrzymów. Pielgrzymi ochłodzili się dzięki kurtynie wodnej, odpoczęli, nabrali sił i wyruszyli w dalszą drogę, zapewniając o modlitwie w intencji Górki.

W imieniu pielgrzymów serdecznie dziękujemy mieszkańcom Górki oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku.  

Prezes OSP Górka

Piotr Mikuś

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast