Nie przegap
Strona główna » Felietony » WYBIERZMY MĄDRZE

WYBIERZMY MĄDRZE

wyboryZbliżające się wybory samorządowe wyłonią przedstawicieli również naszej miejscowości, którzy będą nas reprezentować przez najbliższe cztery lata. To Państwo zadecydujecie czy warto postawić na ludzi aktywnych, zaradnych, z pomysłami, którzy wielkim wysiłkiem krok po kroku od lat inicjują i co najważniejsze realizują zadania najważniejsze dla swojej miejscowości.

Realizacja pewnych zadań oprócz pozyskania niezbędnych środków wymaga zazwyczaj wielu stosownych pozwoleń, zgód, projektów. Często zdarza się, że przy sprzyjających okolicznościach inwestycje wchodzą do realizacji po kilku latach. Tak będzie również i tym razem już niebawem jak chociażby w przypadku „schetynówki” czy przebudowy przepustu przy Witosa-Sportowa. Tylko ktoś, kto bezpośrednio uczestniczy w całym projekcie, od etapu przygotowań aż do realizacji wie ile wymaga to poświęcenia i determinacji, napotykając dodatkowo co rusz na przeszkody niejednokrotnie od tych, którzy powinni być motorem napędowym.

Dzisiaj przy okazji wyborów samorządowych niektórzy kandydaci dezawuują prace najbardziej aktywnych radnych szkalując także mnie i umniejszając moje zaangażowanie i (choć to zabrzmi patetycznie) poświecenie, z jakim oddaję się pracy jako radny i sołtys Jadownik.

Pojawiają się co cztery lata! kandydaci, którym wydaje się, że mają znowu monopol na rozwiązanie wszelkich problemów. Gdzie przez te cztery lata byli? Co zrobili dla naszej miejscowości? Jakie to osiągnięcia? Co upoważnia ich do identyfikowania się ze słowem praca? Czy tylko ilość wykonanych banerów (strach otworzyć cokolwiek nie mówiąc już o lodówce) i poczytne miejsce ich zainstalowania chociażby na tym ogrodzeniu, czy tej stodole?

Pisemne poparcia wyrażane kandydatom, którzy mylą 3 na 4 ulice w swoim okręgu, którzy identyfikują się z problemami i potrzebami mieszańców tylko w swoich materiałach wyborczych, mają wskazać nam tego właściwego? Czy takie poparcia to troska o dobro mieszkańców i rozwój gminy?

Szanowni Państwo, oddajcie głos na tych, na których do tej pory mogliście polegać, którzy angażowali się i udzielali w różnych dziedzinach i aspektach, dzięki którym prowadzone są i będą inwestycje w Jadownikach, którzy potrafią rozmawiać i porozumiewać się z każdym dla wspólnego dobra. Dokonany przez Was wybór będzie skutkował na najbliższe lata, dokonajcie wiec mądrego wyboru na wszystkich szczeblach samorządu.

 —

Jarosław Sorys – sołtys wsi Jadowniki

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast