Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wybory 2014

Wybory 2014

1sbcyjaW Radzie Miasta Brzeska czeka dwadzieścia jeden miejsc. 16 listopada zadecydujemy kto z kandydatów je zajmie. W tym roku pierwszy raz zagłosujemy na konkretne osoby, ponieważ w wyborach samorządowych wprowadzono okręgi jednomandatowe. Uważam, że to słuszna decyzja. Oddamy głos na osobę, która wzbudza nasze zaufanie i ten kredyt zaufania udzielimy kandydatowi najlepszemu. To również wielka odpowiedzialność, która ciąży nad osobami kandydującymi. Weryfikacja nastąpi szybko, bo już za cztery lata.

O miejsce w radzie walczyć będzie w tym roku aż 76 osób. Trzy komitety będą mogły wystawić swojego kandydata na burmistrza miasta. Są to: Prawo i Sprawiedliwość, Wspólnota Samorządowa i Komitet Wyborczy Wyborców Szansa dla Brzeska, które wystawiają swoich kandydatów do rady w odpowiedniej ilości okręgów. Ta liczba uprawnia je do wystawienia kandydata na burmistrza. Zaskakuje brak w tym towarzystwie komitetu Platformy Obywatelskiej, której podobno poważnie wzrosły sondaże w kraju. Na dwudziestu jeden kandydatów brzeskiej PO udało się zebrać zaledwie dziewięć osób.

Co spowoduje utworzenie okręgów jednomandatowych? Zapewne trzeba będzie zabiegać o każdy głos. U rodziny , sąsiadów i znajomych. Trzeba będzie przekonać do siebie niezdecydowanych, a być może mieszkańców niechętnych kandydatowi. Łatwiej będzie w okręgach, gdzie startujących jest więcej, ponieważ mniejsza liczba głosów może spowodować wybór. Tak może być na Słotwinie, gdzie wystartuje aż sześcioro pretendentów. Podobna sytuacja występuje także na Starym Mieście, gdzie kandydatów jest pięcioro.

Pamiętajmy, że praca rady Miasta jest pracą zespołową. Samemu w pojedynkę nic się nie załatwi. To bardzo często są kompromisy. Radny powinien zatem umieć rozmawiać i potrafić dogadywać się z innymi. Co nie znaczy, że powinien być spolegliwy. Dobrze, żeby posiadał jakąś wizję przyszłości naszego miasta i gminy oraz dążyło jej urealnienia. Miejmy nadzieję, że wygrają najlepsi.

LISTA KANDYDATÓW DO RADY MIASTA

OKRĘG NR 1
Brzesko – Ogrodowa nieparzyste od nr 1 do nr 11 i parzyste od nr 2 do nr 12

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Baran Piotr – KW Prawo i Sprawiedliwość
Kądziołka Maria – KWW Wspólnota Samorządowa
Laska Sylwia – KWW Szansa Dla Brzeska

OKRĘG NR 2
Brzesko – Aleja Solidarności, Biznesowa, Kryształowa, Ogrodowa nieparzyste od nr 13 do końca i parzyste od nr 14 do końca, Perłowa, Przy Rondzie, Tadeusza Kościuszki
nieparzyste od nr 53 do końca i parzyste od nr 64 do końca

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Majda Antoni – KWW Szansa Dla Brzeska
Podłęcka Ewa – KW Prawo i Sprawiedliwość
Sproski Kazimierz – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 3
Brzesko – 11 Listopada, 19 Stycznia, Adama Mickiewicza nieparzyste od nr 1 do nr 27 i parzyste od nr 2 do nr 56, Berka Joselewicza, Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Bronisława Czecha, Brzegowa, Cegielniana, Heleny Marusarzówny, Janusza Kusocińskiego, Krótka, Mieszka I, Okocimska, Osiedlowa, Piastowska, Pod Sadem, Rzeźnicza, Świerkowa, Wąska, Widok, Władysława Łokietka, Zakątek.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Kucia Maria – KWW Wspólnota Samorządowa
Mrówka Halina – KW Prawo i Sprawiedliwość

OKRĘG NR 4
Brzesko – Adama Mickiewicza nieparzyste od nr 29 do końca i parzyste od nr 58 do końca, Barona Jana Gotza, Browarna, Plac Kupiecki, Pomianowska, Robotnicza, Wesoła.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Glapiński Lechosław – KWW Na Rzecz Służby Zdrowia i Rynku Pracy
Kramer Jadwiga – KW Platforma Obywatelska RP
Pajor Tomasz – KW Prawo i Sprawiedliwość
Stępak Krzysztof – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 5
Brzesko – Bagienna, Cichy Kącik, Dworcowa, Gajowa, Głucha, Hugo Kołłątaja, Jesienna, Ludwika Solskiego nieparzyste od nr 11 do końca i parzyste od nr 40 do końca, Łączyska, Mikołaja Kopernika, Młyńska, Mokra, Na Górkach, Odrodzenia, Oświecenia, Parcelowa, Rzemieślnicza, Słotwińska, Stawowa, Szczepanowska, Wakacyjna, Władysława Sikorskiego nieparzyste od nr 19 do końca i parzyste od nr 18 do końca, Wodna, Wyspowa, Za Lasem.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Ciurej Marcin – KW Prawo i Sprawiedliwość
Grzelak Andrzej – KWW Wspólnota Samorządowa
Pacura Paweł – KWW Pawła Pacury
Rybicka Ewa – KWW Szansa Dla Brzeska
Serwin Krystyna – KWW Nasza Słotwina
Strojny Paweł – KW Platforma Obywatelska RP

OKRĘG NR 6
Brzesko – Adama Asnyka, Aleksandra Puszkina, Bartosza Głowackiego, Cicha, Długa, Fryderyka Chopina, Grunwaldzka, Heleny Modrzejewskiej, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Mościckiego, Jana Matejki, Jana Sobieskiego, Juliusza Słowackiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kręta, Legionów Piłsudskiego nieparzyste od nr 1 do nr 13 i parzyste od nr 2 do nr 6A, Ludwika Solskiego nieparzyste od nr 1 do nr 5 i parzyste od nr 2 do nr 12, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Miła, Nowa, Plac Kazimierza Wielkiego, Plac Targowy, Plac Zwycięstwa, Plac Żwirki I Wigury, Powstańców Warszawy, Rynek, Spółdzielcza, Szarych Szeregów, Tadeusza Kościuszki nieparzyste od nr 1 do nr 51 i parzyste od nr 2 do nr 62, Targowa, Uczestników Ruchu Oporu, Władysława Jagiełły, Wyzwolenia, Zielona.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Halik Sylwia – KWW Szansa Dla Brzeska
Kwaśniak Adam – KW Prawo i Sprawiedliwość
Machowski Józef – KWW Wspólnota Samorządowa
Mucek Franciszek – KWW Pawła Pacury
Stós Waldemar – KWW Waldemara Stósa

OKRĘG NR 7
Brzesko – Błękitna, Bohaterów Westerplatte, Brzezowiecka, Czarnowiejska nieparzyste od nr 1 do nr 23 i parzyste od nr 2 do nr 40, Garbarska, Gen. Leopolda Okulickiego, Jaśminowa, Kwiatowa, Legionów Piłsudskiego nieparzyste od nr 15 do końca i parzyste od nr 8 do nr 40 oraz od nr 42 do końca, Makowa, Różana, Słoneczna, Spokojna, Świętego Brata Alberta numery nieparzyste, Władysława Sikorskiego nieparzyste od nr 1 do nr 17 i parzyste od nr 2 do nr 16, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Zamknięta

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Duda Piotr – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Ojczyk Krzysztof – KW Prawo i Sprawiedliwość
Witkowska Ewa – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 8
Brzesko – Armii Ludowej, Fr. Bujaka, Granitowa, Legionów Piłsudskiego 40A i 40B, Ludwika Solskiego nieparzyste od nr 7 do nr 9 i parzyste od nr 14 do nr 38, Partyzantów, Przemysłowa, Starowiejska, Towarowa, Wincentego Zydronia.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Kolbusz Grzegorz – KW Prawo i Sprawiedliwość
Kusiak Maciej – KWW Wspólnota Samorządowa
Pacewicz-Pyrek Katarzyna – KW Platforma Obywatelska RP

OKRĘG NR 9
Brzesko – Elektryczna, Jana Kochanowskiego, Kosynierów, Królowej Jadwigi, Leśna, Letnia, Mikołaja Reja, Osiedle Władysława Jagiełły nieparzyste od nr 1 do nr 5 i parzyste od nr 2
do nr 6, Wiosenna, Wojciecha Kossaka.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Borowiecka Barbara – KW Prawo i Sprawiedliwość
Ciaciek Ryszard – KWW Szansa Dla Brzeska
Cichoński Rafał – KW Platforma Obywatelska RP
Pasierb Tadeusz – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 10
Brzesko – Artura Grottgera, Czarnowiejska nieparzyste od nr 25 do nr 41 i parzyste od nr 42 do nr 54, Jacka Malczewskiego, Jana Pawła II, Osiedle Władysława Jagiełły nieparzyste od nr 7 do końca i parzyste od nr 8 do końca, Stanisława Wyspiańskiego, Świętego Brata Alberta numery parzyste, Wiejska nieparzyste od nr 1 do nr 79 i parzyste od nr 2 do nr 76

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Jagła Sławomir – KWW Szansa Dla Brzeska
Knaga Edward – KWW Wspólnota Samorządowa
Migda Władysława – KW Stow. Mieszkańców Ziemi Kopaliny
Sieniatecki Robert – KW Prawo i Sprawiedliwosć

OKRĘG NR 11
Brzesko – Barokowa, Boczna, Chmielna, Czarnowiejska nieparzyste od nr 43 do końca i parzyste od nr 56 do końca, Jasna, Jodłowska, Konstytucji 3 Maja, Kopaliny, Łąkowa, Piaskowa, Piwna, Polna, Poprzeczna, Spacerowa, Topolowa, Wiejska nieparzyste od nr 81 do końca i parzyste od nr 78 do końca, Zacisze, Zagłoby.
Jasień: Jagodowa, Kasprowicza nieparzyste od nr 49 do końca i parzyste od nr 68 do końca, Klonowa parzyste od nr 24 do końca, Prosta.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Babicz Bogusław – Prawo i Sprawiedliwość
Dubiel Andrzej – KWW Nasza Słotwina
Kądziołka Bogusław – KWW Szansa Dla Brzeska
Pytka Waldemar – KW Platforma Obywatelska RP
Śledz Piotr – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 12
Jasień – Floriańska, Górna, Jesionowa, Kamionka, Kasprowicza nieparzyste od nr 1 do nr 47 i parzyste od nr 2 do nr 66, Kasztanowa, Klonowa numery nieparzyste i parzyste od nr 2 do nr 22, Ks. Mazurkiewicza, M. Konopnickiej, Nowy Świat, Sądecka, Strażacka, Torowa, Warszawska, Wiedeńska, Wiśnicka, Wiśniowa, Zielna.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Grozień Jan – KW Prawo i Sprawiedliwość
Klimek Leszek – KWW Wspólnota Samorządowa
Olejnik Agata – KWW Szansa Dla Brzeska

OKRĘG NR 13
Bucze – cała miejscowość

ZARJESTROWANI KANDYDACI:
Milewski Stanisław – KWW Wspólnota Samorządowa
Wyczesany Piotr – KW Prawo i Sprawiedliwość

OKRĘG NR 14
Jadowniki – Boczna, Józefa Kozuba, Lipowska, Małopolska, Nadbrzeżna, Osiedle Kolejowe, Osiedle Na Piaskach, Staropolska, Szkolna, Zamłynie.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Krzywda Michał – KW Platforma Obywatelska RP
Patla Łukasz – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Smołucha Adam – KW Prawo i Sprawiedliwość
Topolski Grzegorz – KW Szansa Dla Brzeska
Turlej Bartłomiej – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 15
Jadowniki – Brzeska, Dylągówka, Grodzka, Karola Bernackiego, Krakowska nieparzyste od nr 1 do nr 97 i parzyste od nr 2 do nr 104, Podmiejska, Sportowa, Strumykowa, Szczęśliwa, Św. Prokopa, Wincentego Witosa, Zachodnia.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Kowalczyk Piotr – KWW Szansa Dla Brzeska
Sorys Jarosław – KW Prawo i Sprawiedliwość)
Sumara Jadwiga – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Węgrzyn Mateusz – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 16
Jadowniki – Krakowska nieparzyste od nr 99 do końca i parzyste od nr 106 do końca, Królewska, Maszkienicka, Pielgrzymkowa, Podgórska, Radosna, Środkowa, Św. Anny, Wschodnia.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Dadej Jadwiga – KW Prawo i Sprawiedliwość
Gawiak Jerzy – KWW Wspólnota Samorządowa
Pikuła Lech – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Rams Stanisław – KW Platforma Obywatelska RP

OKRĘG NR 17
Okocim – cała miejscowość

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Brzyk Franciszek – KW Platforma Obywatelska RP
Słupska Beata – KW Prawo i Sprawiedliwość
Zydroń Wit – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 18
Poręba Spytkowska – cała miejscowość

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Góra Stanisław – KWW Wspólnota Samorządowa
Kukla Tadeusz – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Put Wiesława – KW Prawo i Sprawiedliwość

OKRĘG NR 19
Mokrzyska – Dobrego Pasterza, Gminna, Jeziorańska, Kościelna, Leśny Stok, Ludowa, Niwa, Osiedle Szkolne, Potokowa, Rolna, Sąsiedzka, Siostry Faustyny, Siostry Katarzyny, Stanisławska, Stolarska, Trakt Królewski, Wiślana, Zagrodzka, Zarzecze

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Chmielarz Ewa – KW Prawo i Sprawiedliwość
Kośmider Marek – KWW Wspólnota Samorządowa

OKRĘG NR 20
Mokrzyska – Działkowa, Gibałówka, Grzybowa, Jana Kantego, Januszowska, Na Stoku, Osiedle Ruchu Oporu, Parafialna, Pasternik, Wielgoszówka, Wspólna.
Szczepanów – cała miejscowość.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Bober Piotr – KWW Na Rzecz Służby Zdrowia i Rynku Pracy
Lubowiecka Anna – KWW Wspólnota Samorządowa
Zachara Maksymilian – KW Prawo i Sprawiedliwość

OKRĘG NR 21
Sterkowiec – cała miejscowość, Wokowice – cała miejscowość.

ZAREJESTROWANI KANDYDACI:
Bogusz Krzysztof – KW Prawo i Sprawiedliwość
Czarnik Marian – KW Platforma Obywatelska RP
Dąbrowa-Legutko Maria – KWW Wspólnota Samorządowa
Węgrzyn Kazimierz – KWW Na Rzecz Służby Zdrowia i Rynku Pracy
Żmija Robert – KWW Szansa Dla Brzeska

IB

1 komentarz

  1. No cóż. Kopiuj wklej. Zastawiłem kilka pułapek i zerżnięte jak leci. Pozdrawiam 🙂