Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wybory samorządowe w Brzesku – pierwsze podsumowania

Wybory samorządowe w Brzesku – pierwsze podsumowania

Za nami pełna emocji wyborcza niedziela. Mieszkańcy Gminy Brzesko w poniedziałkowy ranek obudzili się już w nowej rzeczywistości. Wg nieoficjalnych zestawień z pierwszej tury pojedynku o fotel burmistrza Brzeska zwycięsko wyszło dwóch kandydatów – Sławomir Pater (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Tomasz Latocha (Komitet Wyborczy Brzesko OdNowa). Dużym zaskoczeniem był słaby wynik dotychczasowego burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Nie udało mu się wygrać w żadnym z obwodów. Przypomnijmy – druga tura odbędzie się za 2 tygodnie – 4 listopada.

Procentowe zestawienie oddanych głosów na poszczególnych kandydatów (nieoficjalne)

Tomasz Latocha – 46,6 %
Krzysztof Ojczyk – 3,68%
Sławomir Pater – 32,34 %
Grzegorz Wawryka – 17,38%

Podobnie jak w całym kraju tegoroczne wybory samorządowe cechowały się wysoką frekwencją. W części obwodów dochodziła ona nawet do ponad 60%.

Ze względu na opóźnienia w liczeniu głosów – najszybciej znane są wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta. Później publikowane będą wyniki wyborów do rady gmin i miast, następnie – powiatów. Jako ostatnie ogłoszone zostaną wyniki wyborów samorządowych 2018 do sejmików województw – te wyniki powinniśmy poznać we wtorek, 23.10.2018.

Zestawienie wyników na stronie Państwowej Komisji Wyborczej (cały czas aktualizowane)<==

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast