Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wybuch w Porębie Spytkowskiej / Ranny 17-latek

Wybuch w Porębie Spytkowskiej / Ranny 17-latek

W godzinach popołudniowych 26 stycznia 2018 r. na jednej z posesji w miejscowości Poręba Spytkowska doszło do wybuchu. W efekcie obrażenia odniósł 17 letni mieszkaniec tej miejscowości.  Trafił on z oparzeniami ciała do jednego z krakowskich szpitali. W związku z charakterem ran niezbędna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz szybkie przetransportowanie poszkodowanego do specjalistycznego szpitala w Krakowie.

Według wstępnych Policji ustaleń nastolatek w swoim domu eksperymentował ze środkami chemicznymi z których można wyprodukować materiały wybuchowe.

– Zostaliśmy powiadomieni, że w wyniku najprawdopodobniej eksperymentowania z jakimiś chemikaliami, siedemnastolatek został poparzony. Nastolatek został zabrany przez helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Krakowa. W tej chwili na miejsce ściągani są pirotechnicy i specjaliści, którzy ustalą, jakie to są związki chemiczne – tłumaczy Ewelina Buda – oficer prasowy brzeskiej Policji.

Na miejscu działają służby – w tym policja, prokuratura oraz pirotechnicy, którzy mają ustalić jakie substancje znajdują się na posesji i czy nie stanowią one zagrożenia dla okolicznych domostw. Mieszkańcy Poręby Spytkowskiej mogą spodziewać się utrudnień na ul. Sądeckiej przy której doszło do tego zdarzenia.

IB / KPP Brzesko

Foto Łukasz Wrona

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast