Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wyjazd do teatru grupy „Nasza Chata”

Wyjazd do teatru grupy „Nasza Chata”

teatr1-nNa początku maja miał miejsce wyjazd do teatru grupy osób starszych zorganizowanych w ramach projektu „Nasza Chata”. Te nasze lokalne talenty aktorskie , które ujawniły się podczas zimowych spektakli miały okazje do podpatrzenia zawodowych aktorów.

Dzięki uprzejmości dyrekcji MOKSiR w Czchowie – Elżbiety Ogieli zobaczyli sztukę wystawiana przez tarnowski teatr pt. „Sposób na kobietę – szalona komedia romanca”. Obsadę aktorską stanowili między innymi znani z serialu „M jak Miłość” Magdalena Walach i Piotr Okraska. Niewątpliwa atrakcja dla uczestników wyjazdy było spotkanie z aktorami zorganizowane bezpośrednio po występie. Przedstawiciele „Naszej chaty” podzielili się z aktorami swoimi wrażeniami, wręczyli drobne upominki oraz zaprosili artystów do Czchowa.

Budujący jest fakt, że mimo zakończenia projektu ponad pół roku temu, grupa mocno się trzyma, ma mnóstwo pomysłów na działanie, podjęła wiele samodzielnych inicjatyw. Przygotowana w okresie zimowym autorska wersja Kopciuszka, zbierała brawa na kilku scenach. Obowiązkiem gminy jest wsparcie, pomoc dla takich niezależnych, ciekawych inicjatyw – Jarosław Gurgul – sekretarz gminy.

ug