Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wyjazd studyjny brzeskiej młodzieży do Brukseli

Wyjazd studyjny brzeskiej młodzieży do Brukseli

W dniach od 15 do 19 czerwca 2018 r. na zaproszenie Edwarda Czesaka – Posła do Parlamentu Europejskiego gości w Brukseli 25 osoba grupa uczniów i opiekunów z brzeskich szkół podstawowych. 

Wśród nagrodzonych uczestników znaleźli się harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach zaangażowani w organizację obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych w Jadownikach (Bieg Tropem Wilczym), uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku biorący udział w projekcie „Z poezją i pieśnią na ustach w drodze do wolności”, oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku działająca w grupie historycznej „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni , Wyklęci – Pamiętamy!” (grupa przygotowuje m.in. inscenizacje teatralne. W 2018 r. wystawili spektakl o ppłk. Łukaszu Cieplińskim ps. ” Pług” pt. ” …ja nie mogłem inaczej żyć”. Wydarzenie objęte było Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018).

– Ufundowane przez europosła Edwarda Czesaka wyjazdy są formą uatrakcyjnienia zdobywanej wiedzy w murach szkoły. Uczniowie biorący udział w wizytach  studyjnych to osoby nagrodzone za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność na rzecz środowiska lokalnego, a także laureaci konkursów – mówi Sławomir Pater, koordynator wyjazdu.

Wizyta w Parlamencie Europejskim jest połączona ze zwiedzaniem Brukseli oraz Brugii. Bogaty, kilkudniowy program wyjazdu pozwala młodzieży i opiekunom na zapoznanie się nie tylko z funkcjonowaniem instytucji europejskich, ale również na podziwianie piękna belgijskich miast i jego dziedzictwa kulturowego.

Podczas wizyty w Parlamencie odbyło się spotkanie z europosłem Edwardem Czesakiem oraz pracownikiem parlamentu, którzy opowiedzieli o swojej pracy, historii Unii Europejskiej i roli UE w Europie i świecie.

Tego rodzaju nagroda jaką jest wyjazd studyjny z pewnością motywuje uczniów do zaangażowania na rzecz indywidualnego rozwoju oraz do aktywnego udziału w życiu szkoły i społeczności lokalnej.

==

IB

Fot. Krzysztof Wasyłek

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast