Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wypadek drogowy w Sufczynie

Wypadek drogowy w Sufczynie

W dniu 29 czerwca br. do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 4 w miejscowości Sufczyn. Na miejsce zdarzenia zadysponowało trzy samochody ratownicze z JRG Brzesko.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono że, wypadku drogowym brały udział dwa samochody osobowe tarasując jeden pas ruchu. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które w chwili przybycia zastępów JRG znajdowały się na chodniku. Wyniku uderzenia oraz bocznej pozycji ułożenia samochodu Matiz z pojazdu wyciekało paliwo (Pb).

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany ciężkiej na rozlane paliwo oraz udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane a następnie przetransportowane do szpitala. W celu ograniczenia dalszego wycieku paliwa samochód Matiz został postawiony na koła a rozlane paliwo zebrano przy pomocy sorbentu. W pierwszej fazie działań ruch na drodze odbywał się w sposób wahadłowy.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję uszkodzone pojazdy zepchnięto na pobocze oraz zebrano pozostałości powypadkowe.


st. kpt. Jacek Ryncarz / PSP Brzesko