Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wypadek na autostradzie A4 – 27 maja 2013

Wypadek na autostradzie A4 – 27 maja 2013

biadiPomimo oddania do użytku drugiego pasa autostrady na odcinku Brzesko-Wierzchosławice nadal nie jest bezpiecznie. W związku z trwającymi tam nadal pracami budowlanymi odcinek nie należy do najbezpieczniejszych, a wprowadzone ograniczenia prędkości nie są w stanie wyeliminować niebezpiecznych zdarzeń.

Jak informują strażacy z jednostki OSP Wierzchosławice – 27 maja o godzinie 14:43 jednostka OSP Wierzchosławice została zadysponowana do wypadku mającego miejsce na autostradzie A4, pas w kierunku Krakowa, 483 kilometr (IB: Biadoliny Radłowskie, okolice przejścia dla zwierząt nad autostradą PZ 65a, w pobliżu którego trwają prace przy budowie dróg serwisowych). Doszło tam do najechania 2 samochodów ciężarowych.

Z poważnymi obrażeniami kończyn dolnych został przetransportowany jeden z kierowców. Działania obejmowały zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc w ewakuacji i transporcie poszkodowanego do karetki oraz w późniejszej fazie rozebranie przejazdu awaryjnego pomiędzy pasami autostrady.

Akcja trwała około 1 godziny, w tym czasie pas na Kraków był całkowicie zablokowany, co spowodowało utrudnienia w ruchu oraz około 3 kilometrowy korek.

Galeria zdjęć OSP Wierzchosławice <==

Foto-OSP Wierzchosławice

OSP Wierzchosławice / IB