Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wypadki na A-4 27 kwietnia 2013 / zdjęcia

Wypadki na A-4 27 kwietnia 2013 / zdjęcia

mokrzyskaJak informują druhowie OSP Szczepanów – początek weekendu nie zapowiada się najlepiej. Pomimo dobrej pogody – na pechowym zwężonym odcinku autostrady A-4 w okolicy Brzeska doszło 27 kwietnia do dwóch wypadków.

Kilka minut po godzinie 6, Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Brzesku zadysponowało jednostkę OSP Szczepanów do wypadku na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Mokrzyska.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu brał udział jeden pojazd marki Renault, który znajdował się na boku po dachowaniu. Poszkodowanych były trzy osoby z których jedna z nich znajdowała się w stanie ciężkim poza samochodem. Osobom tym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, po czym zostali przekazani zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas działań ruch na autostradzie odbywał się wahadłowo.

W działaniach brało udział JRG Brzesko GBA 2,5/25, SRt, JOT Szczepanów GLBARt 1/1,2, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Do kolejnego zdarzenia druhowie ze Szczepanowa zostali zadysponowani około godziny 10:22. Tym razem był to pożar samochodu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Sterkowiec. Po przybyciu na miejsce pożar został już ugaszony gaśnicami proszkowymi dzięki kierowcom, którzy podróżowali tą trasą. W skutek pożaru zostały przepalone przewody paliwowe co spowodowało wyciek oleju napędowego ze zbiornika pojazdu.Działania straży polegały na neutralizacji wycieku i zabezpieczeniu pojazdu.

W działaniach brało udział JRG Brzesko, JOT Szczepanów oraz Policja.

Galerie zdjęć z akcji <==

Foto-OSP Szczepanów

ospszczepanow.pl

1 komentarz

  1. znowu?:/ ale generalna nie wyciągnie wniosków i nie otworzy dopiero po zakończeniu prac:/ hmmm p.s. osobOM a nie osobą – w trzecim akapicie:P