Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wyrok dla 14-latka, który zalał mysz wrzątkiem

Wyrok dla 14-latka, który zalał mysz wrzątkiem

Wyrok dla 14-latka, który zalał mysz wrzątkiem

Wyrok dla 14-latka, który zalał mysz wrzątkiem

Głośna sprawa z marca 2019 r. , gdy w sieci pojawiło się nagranie 14 latka z Uszwi (Gmina Gnojnik) znęcającego się nad myszą znalazła swój finał w sądzie rodzinnym. Sąd wydał orzeczenie obejmujące nadzór kuratora, dziesięć godzin prac społecznych oraz przepadek przedmiotów które posłużyły mu do popełnienia czynu zabronionego. Chłopak odpracował prace społeczne w swojej szkole.

Część osób odnosi się sceptycznie do sposobu zakończenia tej sprawy. Niemniej mamy nadzieję, że 14 latek wyciągnął odpowiednie wnioski z całego zdarzenia.

Przypomnijmy: w niedzielę 31 marca 2019 r. brzeskie grupy typu „spotted” rozgrzewała do czerwoności sprawa nagrania video na którym nastolatek zalewa wrzątkiem mysz uwięzioną w szklanym pojemniku. Całość transmitowana była za pomocą komunikatora internetowego i za jego pośrednictwem przesyłana do co najmniej dwóch nastolatek – tak przynajmniej wygląda to w materiale video. Dochodzenie jakie przeprowadzili internauci pozwoliło szybko ustalić nazwisko sprawcy i miejscowość z której pochodzi. Film oraz dane tego chłopaka zostały zgłoszone do odpowiednich instytucji zajmujących się ochroną zwierząt oraz na policję.

Następnego dnia Policja przesłuchała sprawcę w obecności opiekunów prawnych. Wobec nastolatka zostało wszczęte postępowanie z artykułu 35 ust.2 Ustawy o Ochronie Zwierząt – a więc znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. 

O zdarzeniu pisaliśmy jako pierwsi  w artykule: Nastolatek z Uszwi znęcał się nad myszą! Nagranie udostępnił w sieci<==

IB