Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej

Wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej

W czwartek 6 grudnia w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbył się wernisaż wystawy prac przygotowanych przez członków Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. To już kolejna wystawa prac organizowana wspólnie z brzeskimi instytucjami kultury.

Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej organizuje wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych na terenie Krakowa i okolic. Instytucje kultury takie jak Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zapewniają nieodpłatnie sale wystawowe. Ideą Stowarzyszenia jest od blisko 40 lat zrzeszanie osób, dla których twórczość artystyczna bez względu na wykonywany zawód jest potrzebą życia. Skupia ludzi o różnym poziomie twórczości, od amatorów o dużym poczuciu sztuki po twórców naiwnych, dla których tworzenie – malarstwo, rzeźba, grafika stanowi hobby życiowe. 

Autorami prac prezentowanych aktualnie w sali RCKB są: Maria Baster-Grząślewicz, Halina Gołębiowska-Kęsek, Ewa Kapturska, Elżbieta Klimek, Janusz Janiczek, Jerz Lorenc, Maria Mircea, Jadwiga Poradowska-Musiał, Elżbieta Rączkowska, Krystyna Siedlecka-Szwarnóg, Danuta Siedlecka-Sułek, Ilona Słuszkiewicz-Pilniakowska, Grażyna Steinmetz, Bożena Sikora, Jolanta Stępień, Maria Sularz, Anna Szarwiło.

Prace będą prezentowane w sali wystawienniczo-odczytowej (nr 212) do końca stycznia 2019 r. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

 

IB

Fot. Bogusław Hajduk