Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wystawa prac Janusza Pacewicza w brzeskiej Bibliotece

Wystawa prac Janusza Pacewicza w brzeskiej Bibliotece

W czwartek 21 lutego 2019 roku o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbędzie się otwarcie wystawy prac Janusza Pacewicza.

Janusz Pacewicz – artysta, malarz, urodził się w Stanisławowie. Był uczniem brzeskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem. Przyjaźnił się z artystą Zbigniewem „Bruno” Schulcem, z którym prowadził Zakład Reklam i Szyldów w Brzesku. Malował obrazy olejne i akwarele. Stosował różne techniki. Rysował ołówkiem, tuszem, długopisem, pisakami, malował pastelami. Był autorem strony tytułowej „Kronik Miasta Brzeska” Jana Burlikowskiego. Zmarł 31 października 2017 roku w Brzesku.

Janusz Pacewicz był niezwykle skromnym artystą, nigdy nie odważył się na publiczną ekspozycję swoich prac w formie wystawy. Miał bardzo krytyczny stosunek do tego co tworzył. Głównie tworzył dla siebie. Rysunki chował do szuflady lub wyrzucał. Większość prac olejnych rozdał znajomym. W rodzinie zachowały się jedynie trzy akwarele i dwa obrazy olejne. Pasjonował się również fotografią i grywał na gitarze. 

Na wystawie zobaczą Państwo prace w większości wypożyczone przez przyjaciół i znajomych córki Katarzyny.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Powiatowa i Miejskia Biblioteka Publiczna w Brzesku