Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wywieśmy biało-czerwoną flagę!

Wywieśmy biało-czerwoną flagę!

Z okazji świąt państwowych 2 i 3 maja zachęcamy wszystkich naszych czytelników do wywieszenia flag narodowych. Okazja jest tym bardziej szczególna – zwłaszcza że rok 2018 jest wyjątkowy – obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości! 

Flaga narodowa to jeden z symboli państwowych – oficjalny znak symbolizujący suwerenność państwa.

W święta państwowe umieszczanie flagi na prywatnych budynkach i posesjach nie jest prawnie obowiązkowe – a jeszcze niedawno wywieszanie flagi poza świętami było zabronione.

Wiele w tym temacie zmieniła ustawy z 20 lutego 2004 o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. W roku tym, bowiem ustanowiono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ma popularyzować wiedzę o polskich symbolach narodowych. Dzięki temu od kilku lat od strony prawnej obywatele mogą do woli demonstrować swoje przywiązanie do symboli narodowych.

Dzień Flagi jest okazją do tego, by zamanifestować swoją dumę z bycia Polakiem, z historii Narodu oraz własnej tożsamości. W tym dniu biało – czerwone flagi powinny przyozdobić nie tylko budynki państwowe i samorządowe, ale także siedziby firm oraz każdy polski dom.

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

IB