Nie przegap
Strona główna » Kultura » XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK

XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK

12. edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Majstersztyk” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do ostatniej chwili wpływały zgłoszenia. Ostatecznie liczba konkursowiczów wyniosła 42 osoby.

Dzieci i młodzież rywalizowali w pięciu kategoriach: przedszkole i kl. 0; szkoła podstawowa I-III; szkoła podstawowa kl. IV-VII; gimnazjum; szkoła ponadgimnazjalna.

Wykonawcom przysłuchiwała się Komisja Konkursowa w składzie: Dawid Nawalaniec (przewodniczący) – nauczyciel muzyki; Magdalena Skorupska – autorka tekstów i muzyki, wokalistka, perkusistka; Paweł Mazgaj – basista, wokalista w zespole Słowianie oraz z głosem doradczym Elżbieta Ogiela – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Tuż po występie wszystkich uczestników Komisja długo naradzała się nad wyróżnieniem „najlepszych”. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne ze względu na wyrównany poziom artystyczny. Komisja podkreślała, że sam występ w konkursie jest pewnego rodzaju zwycięstwem, pokazem odwagi i swoich umiejętności. Jurorzy mówili o ważnej roli jaką odgrywa wybór utworu odpowiedni do możliwości dziecka (młodzieży) zarówno fizycznych jak i psychicznych. Podsumowując, złożyli wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje oraz najlepsze życzenia na dalszą drogę artystyczną!  Trzeba przyznać, że wielu konkursowiczów zachwyciło swoim śpiewem i pasją jury oraz publiczność, która każdy występ nagradzała gromkimi brawami. Ostatecznie miejsca zajęli:

 • kategoria przedszkole i kl.0
 1. Kinga Leszczyńska
 2. Anna Grzesicka
 3. Lena Motak

wyróżnienie: Emilia Pachocińska

 • kategoria kl. I-III
 1. Magdalena Leszczyńska, Milena Kupiec
 2. Justyna Waśkowska, Kamila Wojakiewicz
 3. Maksymilian Drużkowski
 • kategoria IV-VII
 1. Kinga Motak, Patryk Ledziński

wyróżnienie: Jakub Motak, Wiktoria Białek, Gabriel Jędryka

 • kategoria gimnazjum
 1. Angelika Potera
 2. Magdalena Piech, Beata Kamińska
 3. Natalia Czuba
 • kategoria szkoła ponadgimnazjalna
 1. Sylwia Motak

Wręczenie nagród i dyplomów oraz występ laureatów Konkursu nastąpią na scenie podczas Dni Czchowa 29 lipca 2018 r. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na ten wspaniały koncert – młodych i utalentowanych wokalistów!!!!

Organizatorem Konkursu był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Paulina Kumorek MOKSiR w Czchowie

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast