Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » XX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V – lista laureatów

XX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V – lista laureatów

30 maja 2019 roku o godzinie 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników Powiatowego konkursu matematycznego dla uczniów klas V. W uroczystości udział wzięli Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, uczniowie – laureaci i ich Opiekunowie oraz młodzież naszej szkoły. Wyjątkowymi gośćmi byli pracownicy Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

Dyrektor PSP w Porąbce Uszewskiej Magdalena Węgrzyn podkreśliła jak duże znaczenie w edukacji ma wszelka działalność, której celem jest rozwijanie zainteresowań i dostrzeganie w każdym uczniu potencjału naukowca i odkrywcy. Dyrektor DCK wyraził radość z możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu. Zapewnił, że DCK zawsze wspiera dodatkową pracę uczniów, jest współorganizatorem konkursów oraz sponsorem nagród. Dyplomy, wyróżnienia i nagrody wszystkim laureatom wręczyli dyrektor PSP w Porąbce Uszewskiej, dyrektor DCK oraz organizatorzy.

Organizatorem konkursu był zespół przedmiotowy nauczycieli matematyki w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej (Organizatorzy M. Dudek, L. Okrzesa, P. Kmieć). Dębińskie Centrum Kultury było głównym sponsorem nagród oraz współorganizatorem wydarzenia. Celem konkursu od dwudziestu lat jest popularyzacja matematyki oraz stworzenie możliwości wykazania się zdolnościami matematycznymi. Konkurs był dwuetapowy i mogli w nim brać udział uczniowie klas V powiatu brzeskiego. W XX Powiatowym Konkursie Matematycznym brali udział uczniowie z 28 szkół powiatu brzeskiego (etap szkolny). Do finału dostało się 26 uczniów, którzy w pierwszym etapie otrzymali najwyższe wyniki. Etap finałowy odbył się 16 maja 2019 roku w PSP w Porąbce Uszewskiej. Uczestnicy mieli do rozwiązania 13 zadań. Decyzją Komisji Konkursowej wyłoniono 8 laureatów.

Lista laureatów Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V:

I miejsce Kinga Mazur PSP w Szczepanowie
II miejsce Kacper Wydro PSP w Okocimiu
III miejsce Natalia Stachowicz PSP nr 3 w Brzesku
III miejsce Dawid Pilarski ZSP w Brzesku

Wyróżnienia otrzymali:
Radosław Kuliszewski PSP w Zaborowie
Tomasz Mleczko PSP w Złotej
Anna Piętak PSP w Mokrzyskach
Zofia Świerczek ZSP w Jadownikach

Dodatkową atrakcją dla laureatów konkursu oraz uczniów szkoły w Porąbce Uszewskiej było mobilne planetarium z niepołomickiego Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego. Po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród, wszyscy zebrani wysłuchali prelekcji połączonej z pokazem multimedialnym o najnowszych osiągnięciach współczesnej astronomii i astronautyki, którą prowadziła astronom Monika Maślaniec z MOA w Niepołomicach. Nagrodzeni, obejrzeli prowadzony na żywo seans w Mobilnym Planetarium z MOA w Niepołomicach, który sfinansowało DCK. 

 

foto Katarzyna Kargol

IB