Nie przegap
Strona główna » Kultura » XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Rozpoczęcie sprzedaży w kasie biletowej

XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Rozpoczęcie sprzedaży w kasie biletowej

20 sierpnia, we wtorek, o godz. 9:00 rozpoczęła się sprzedaż biletów w kasie przy Mickiewicza 4 na spektakle XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2019.

Od 22 lat w Tarnowie odbywa się Festiwal Komedii ,,Talia”. Kolejna, 23 edycja święta komedii odbywać się będzie na tarnowskich scenach od 21 do 29 września 2019 roku. Zaprezentuje się osiem spektakli konkursowych wyreżyserowanych przez zawodowych aktorów oraz spektakl finałowy.

Jak co roku Festiwal zainauguruje spektakl tarnowskiego teatru. Zaprezentujemy skrzącą się dowcipem hiszpańską komedię omyłek „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Marcina Hycnara. Widzowie tegorocznej edycji Talii będę mieli okazję zobaczyć także komedię o małżeńskich perypetiach „Śmiech wzbroniony” (Teatr Nowy w Zabrzu), „Pozytywnych” – zabawną i wzruszającą opowieść o tolerancji i akceptacji w gwiazdorskiej obsadzie, „Pomoc domową” – klasyczną farsę z Och-Teatru z Krystyną Jandą w tytułowej roli, pełną zabawnych pomyłek przewrotną „Czarną komedię” Petera Schaffera (Agencja Produkcyjna PALMA), „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki spod znaku czeskiego humoru w reżyserii znanego tarnowskiej publiczności, Grzegorza Chrapkiewicza (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku), małżeńską komedię omyłek  oraz zaskakującą „Cudowną terapię” (Dom Kultury w Rawiczu/Fundacja SKENE Pro Arte).

Brzeska publiczność powinna z pewnością wybrać się na „Akt równoległy” z Teatru Ludowego w Krakowie. Na scenie bowiem wystąpi Karol Polak – pochodzący ze Szczepanowa młody aktor, który w zespole Teatru Ludowego gra od 2015 r.

– Wzorem ubiegłych lat o wyborze najlepszego spektaklu i przyznaniu statuetki Tarnowskiej Talii oraz nagrody pieniężnej zadecyduje jury Festiwalu. Natomiast publiczność w Plebiscycie Publiczności wybierze własne zwycięskie przedstawienie. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody indywidualne dla twórców przedstawień. Na finał tegorocznej Talii zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce na przedstawienie „Kogut w rosole” z krakowskiego Teatru STU – mówi Karolina Białas z Biura Promocji Teatru Solskiego.

Wszelkie informacje dotyczące Festiwalu i sprzedaży biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Bilety dostępne online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/
Tel. 14 688 32 87 oraz 784 976 025
Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Budżetu Miasta Tarnowa
Zapraszamy serdecznie!

IB