Strona główna » Kultura » Zagrali spektakl dla Jędrka / zdjęcia

Zagrali spektakl dla Jędrka / zdjęcia

Zagrali spektakl dla Jędrka Rosy

Zagrali spektakl dla Jędrka Rosy

Niedzielne, słoneczne popołudnie, to doskonała pora, by spędzić je przyjemnie i przy okazji pożytecznie. GRUPA25+dała taką możliwość wielu z nas, którzy 22 września o godzinie 17.00 zapełnili aulę widowiskową Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku. Grupa aktorów z naszej parafii przedstawiła spektakl pt: „Polowanie na męża”.

Lekka, zabawna dwuaktówka wyreżyserowana przez Anetę Kutę na motywach sztuki Michała Bałuckiego posłużyła jako środek do szczytnego celu tj. charytatywnego wsparcia Jędrka Rosy. Jędrka wszyscy znamy, obecnie jest studentem III roku studiów na kierunku „realizacja dźwięku”. Co jakiś czas potrzebuje nowych protez nóg, które nie tylko podwyższą komfort jego życia, ale i też pomogą realizować swoje plany życiowe i marzenia, których ma wiele. – „My z całą grupa wspieramy się wzajemnie, tata Jędrka jest w naszej grupie, a on sam bardzo nam pomaga, między innymi w nagraniu audiobooka z „Tajemnicą Eucharystii”. Jest to po części forma naszego podziękowania dla Jędrka. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie mogli nie zagrać dla niego” – wyjaśniła na wstępie założycielka i animatorka GRUPY25+ Ewa Łupińska – Toroń.

Długi aplauz oraz wypełnione datkami koszyczki świadczyły, że założone cele w pełni zostały osiągnięte. Chociaż już wiekowy, Bałucki okazał się i tym razem ponadczasowy.

Przed spektaklem zebranych widzów przywitał i GRUPĘ 25+ przedstawił ks. Michał Peciak, natomiast na zakończenie, pięknym i wspaniale wykonanym utworem „Aż po zmierzch” z filmu „Piękna i Bestia” podziękował wszystkim Jędrek Rosa.

 


foto: Bogusław Hajduk
milosierdzie.brzesko.net.pl