Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zakończono remont Szkoły Podstawowej nr 3 Brzesku / zdjęcia

Zakończono remont Szkoły Podstawowej nr 3 Brzesku / zdjęcia

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku to jedna z największych placówek oświatowych w regionie. W czerwcu 2019 r. zakończył się jeden z najbardziej oczekiwanych etapów wieloletniej modernizacji tej placówki. Obiekt został poddany termomodernizacji oraz zamontowano instalację fotowoltaiczną. Zrealizowana inwestycja przyczyni się do podwyższenia standardu energetycznego budynki, poprawi jego efektywność kosztową, oraz co za tym idzie przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii oraz redukcji CO2. Szkoła staje się piękna, dobrze wyposażona i funkcjonalna. 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku rozpoczęła swoją działalność 3 września 1966 r. Na przestrzeni ponad 50 lat istnienia, mimo zmian organizacyjnych i metodycznych szkoła nadal się rozwija. Na jej obecny funkcjonalny i estetyczny wygląd największy wpływ mają nieustanne remonty i modernizacje. Do najbardziej znaczących wykonanych od 2007 r. należą: modernizacja instalacji elektrycznej; wstawienie nowych okien, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych; remont biblioteki; wymiana pokrycia dachu w małej sali gimnastycznej i adaptacja jej pomieszczeń dla potrzeb oddziału zerowego a teraz klas I – III; utworzenie nowej pracowni komputerowej i salki integracji sensorycznej; odtworzenie i wyposażenie pracowni: biologicznej, geograficznej, fizycznej i chemicznej, a w końcu najbardziej widoczna, ukończona w tym roku termomodernizacja budynku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że we wrześniu 2016 r. została oddana do użytku, oczekiwana przez kolejne roczniki uczniów, pełnowymiarowa hala sportowa, a wokół niej powstały parkingi dla pracowników szkoły i rodziców.

Wartość robót modernizacyjnych zrealizowanych w Publicznej Szkole P Nr 3 w Brzesku, a obejmujących termomodernizację budynku oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wyniosła 641 027,64 zł. Wykonawca prac termomodernizacyjnych i fotowoltaiki w PSP Nr 3 w Brzesku zgłosił w 5 czerwca 2019 r. zakończenie tych prac.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,: Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej.

Wykonawcą robót termomodernizacyjnych szkole był: Zakład Remontowo – Budowlany s.c. Leszek i Teresa Słaby z Ostrowca Świętokrzyskiego.

IB / UM

Fot. Maciej Mazur