Nie przegap
Strona główna » Kultura » Zamek Dębnie zainaugurował nowy sezon

Zamek Dębnie zainaugurował nowy sezon

Podczas pierwszego w tym roku spotkania z cyklu Kwartalnych spotkań przy napojach, „Wiosenne spotkania przy kawie” w szczególnym roku obchodów jubileuszu 40-lecia Muzeum Zamek w Dębnie, zamkowa Sala Koncertowa z trudem pomieściła wszystkich gości.

Niezwykle utalentowana młodziutka wokalistka Alicja Rega po raz kolejny udowodniła kunszt muzyczny dostarczając słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń. W repertuarze znalazły się m.in. takie przeboje jak „Ale jestem” z repertuaru Anny Marii Jopek, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Chwile” z repertuaru Andrzeja Zauchy czy wielki przebój Franka Sinatry „New York”. Wokalistka wykonała również pierwszą autorską piosenkę „W rogu świata” do której w ubiegłym roku nagrała teledysk, kończąc swój koncert utworem Marka Kościkiewicza „Mój dom”, którym reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior w 2017 roku.

W drugiej części tego wyjątkowego wieczoru miało miejsce otwarcie wystawy „Krajobraz Kulturowy Ziemi Dębińskiej” w akwarelach i rysunkach Andrzeja B. Krupińskiego. Pan Andrzej Krupiński, historyk sztuki, doktor nauk technicznych z zakresu historii architektury i konserwacji zabytków, jak mało kto rozumie zabytki i potrafi oddać ich piękno w rysunkach i akwarelach. Zarówno tych wyjątkowych jak chociażby Zamek w Dębnie ale i ginących już z krajobrazów wiejskich chałup i zagród, a także prastarych pomników przyrody dębińskiego parku. Podczas degustacji aromatycznej kawy snuto już plany na kolejne jubileuszowe uroczystości.

foto Bogusław Hajduk 

Muzeum Tarnów

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*