Strona główna » Wiadomości » Borzęcin: Gminne Obchody Święta Niepodległości

Borzęcin: Gminne Obchody Święta Niepodległości

Resize_of_11listop2013plakatJuż w najbliższy poniedziałek, 11 listopada przypada 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach, podczas których naszego państwa nie było na mapach Europy i świata. Obchodzone co roku na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem patriotycznym. Gmina Borzęcin, jak co roku organizuje jego obchody.

IV Gminne Uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 15:00 mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym. Po niej nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych w centrum miejscowości. Około godziny 16:30 w sali Domu Ludowego zaplanowano przemówienia okolicznościowe, które poprzedzą koncert pieśni patriotycznych pt.: „Pieśni, z którymi szliśmy po niepodległość” w wykonaniu zespołu Cantantes Dei. Obchody Gminnego Święta Niepodległości tradycyjnie już zakończy degustacja żołnierskiej grochówki.

Na uroczystość zapraszają: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

ug