Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zapraszamy na promocję albumu „Ptaki Gminy Borzęcin”

Zapraszamy na promocję albumu „Ptaki Gminy Borzęcin”

ptakiTakiego wydawnictwa o gminie Borzęcin jeszcze nie było. Publikacja autorstwa Krzysztofa Majki i Włodzimierza Stachonia stanowi unikatową dokumentację zasobności lokalnego środowiska w różnego rodzaju gatunki ptactwa, zamieszkującego tereny nizinne. To swoistego rodzaju encyklopedia wiedzy o „skrzydlatych braciach”, których wielość gatunków świadczy o niezwykłych walorach i wysokiej jakości ciągle przecież zmieniającego się środowiska naturalnego gminy Borzęcin. Niniejsza publikacja jest opowieścią o mieszkańcach obszarów zielonych i niedostępnych, ale także tych ucywilizowanych i tętniących życiem części naszej gminy.

Pomysł publikacji „Ptaki Gminy Borzęcin” zrodził się na bazie okazjonalnych obserwacji środowiska i nasłuchiwania odgłosów otoczenia. Wystarczy przecież wstać przed świtem, aby usłyszeć budzącą się do życia naturę, trele słowików i drozdów, by w ciągu dnia ogrzać się w promieniach wędrującego po nieboskłonie słońca, a o zmierzchu zanurzyć ponownie w koncertowej gamie ptasich dźwięków, przerywanej raz po raz rechotem żab. Ileż w tym pobudzającego zmysły piękna, w którym można się na chwilę zatracić; odpłynąć gdzieś tam, między korony drzew i trawy łąk, by zespolić się we wspólnej celebracji dnia i nocy.

Zapraszamy zatem na spotkanie autorskie połączone z prezentacją albumu „Ptaki Gminy Borzęcin”, które odbędzie się w czwartek 18 grudnia br. w Sali Domu Kultury w Borzęcinie. Dla każdego uczestnika spotkania – album gratis…

ug

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast