Nie przegap
Strona główna » Religia » Zatańczyli dla Jana Pawła i Lilli / Tarnowski Gość Niedzielny

Zatańczyli dla Jana Pawła i Lilli / Tarnowski Gość Niedzielny

Dzieci, młodzież i dorośli – mieszkańcy Brzeska i regionu zatańczyli na miejskim rynku z okazji urodzin św. Jana Pawła II poloneza, taniec wielkanocny i tańce lednickie.

W tym roku taneczne spotkanie było również zadedykowane śp. Lilli Sztyler, która była inicjatorką brzeskich pląsów na miejskim rynku dla ojca św. Jana Pawła II.

– Na pewno chciałaby, żeby urodzinowy taniec dla ojca św. z racji jego urodzin, a także w ramach akcji „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II” był kontynuowany, żeby co roku spotykać się tutaj i wspólnie pamiętać o ojcu św. poprzez taniec. W skali Polski mieliśmy zawsze duży potencjał i musimy to kontynuować. A tańczymy już 7 raz – mówi Mariusz Niedziałkowski z Grupy Imprateam.

W tegorocznym tańcu wzięli udział m.in. Mali Krakowiacy, których choreografem była zmarłą niedawno Lilla Sztyler, a także tancerze ledniccy, młodzież i całe rodziny.

Spotkanie rozpoczął polonez w wykonaniu Małych Krakowiaków, a później zatańczyli go wszyscy uczestnicy otaczając tańcem całą płytę brzeskiego rynku.

Wszyscy mogli też wziąć udział w tańcach lednickich, które animowali wodzireje i tancerze ledniccy.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ / Tarnowski Gość Niedzielny

 

Galeria zdjęć <==

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast