Nie przegap
Strona główna » Sport » Zawody Makiet Szybowców ATTP o Puchar Wójta Gminy Szczurowa / 8-9 czerwca 2019

Zawody Makiet Szybowców ATTP o Puchar Wójta Gminy Szczurowa / 8-9 czerwca 2019

Już w najbliższy weekend 8 i 9 czerwca 2019 r. na Lądowisku w Strzelcach Małych odbędą się Zawody Makiet Szybowców ATTP – o Puchar Wójta Gminy Szczurowa. Prognozy przewidują stosunkowo dobrą, słoneczną pogodę, która sprzyja tego typu zawodom. Tak więc wszystkich którzy lubią widok unoszących się na niebie modeli szybowców i chcą zobaczyć zmagania zawodników zapraszamy w sobotę i niedzielę do lądowisko w Strzelcach Małych. 

Organizatorem wydarzenia jest Air Tow Team Poland, a współorganizatorami są Gmina Szczurowa wraz z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Zawodnicy będą rywalizowali przez dwa dni. Modele szybowców będą holowane przez samolot holownik z napędem silnikowym. Modele szybowców sterowane są z ziemi za pomocą radia.

Air Tow Team Poland w wolnym tłumaczeniu „miłośnicy holowania szybowców” jest organizacją (nie posiadającą statusu prawnego) zrzeszającą ludzi z całej Polski, posiadających wspólną pasje, dla których widok składu: holówka – szybowiec wywołuje szybsze bicie serca.

Program zawodów

8 czerwca (sobota)

godz. 10:00 Rozpoczęcie lotów. Zakończenie lotów około 17.00.
 

9 czerwca (niedziela)

godz. 10:00 Rozpoczęcie lotów. Ogłoszenie wyników godz. 15.00

 

Serdecznie zapraszamy!

IB / GCK Szczurowa

 

PLAKAT