Nie przegap
Strona główna » Religia » Zbiórka żywności Caritas – pomóż potrzebującym!

Zbiórka żywności Caritas – pomóż potrzebującym!

Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Tradycyjnie jak co roku w grudniu parafialne oddziały Caritas, wystawiają kosze w sklepach spożywczych i w kościołach.

Potrzebna jest przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności do spożycia, czyli konserwy, cukier, olej, herbata, dżemy, makaron, ryż, mąka oraz słodycze, które z pewnością będą uciechą dla najmłodszych. Zebrane produkty trafią do osób najbardziej potrzebujących.

– Otwórzmy swoje serca, aby przedświątecznej zbiórce towarzyszyła rodzinna atmosfera i aby na żadnym wigilijnym stole w polskich rodzinach nie zabrakło żywności – apelują organizatorzy.

Każdy z nas wkładając jeden produkt do kosza Caritas, przyczyni się do pomocy osobom potrzebującym. Mały gest dla innych ludzi oznacza podaną pomocną dłoń.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych których nie stać na zakup żywności.

bazylikaszczepanow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*