Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zielonka w Turcji

Zielonka w Turcji

DSC04418-nUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odwiedzili Turcję, w dniach 27.05 – 01.06.2014 r. w ramach programu Comenius – „Uczenie się przez całe życie”.

W projekcie pod hasłem „Nie tylko budować mosty, lecz także z nich korzystać – zawody i ich środowiska pracy” bierze udział młodzież z Polski, Turcji, Niemiec i Szwajcarii.

Nasi uczniowie wraz z rówieśnikami z innych krajów odwiedzili w Aksaray zakłady pracy i przeprowadzili w międzynarodowych grupach ankiety: w piekarni, w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i firmach mechatronicznych. Wyniki swoich prac opracowane wspólnie z innymi uczestnikami projektu przedstawili w formie prezentacji multimedialnych w szkole w Turcji.

Uczniowie zwiedzili także zabytki Aksaray: Egri Minare, Ulu Cami, Zinciriye Medrese, meczety, fabrykę Mercedesa i rejon Kapadocji wraz z podziemnym miastem.

Dzięki wspólnej pracy w międzynarodowych grupach młodzież doskonaliła słownictwo zawodowe w języku niemieckim i angielskim, nawiązała nowe przyjaźnie i miała doskonałą okazję do używania języka obcego w sytuacjach dnia codziennego.

 —

Marta Aleksiewicz-Drab

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast