Nie przegap
Strona główna » Kultura » Złota: I Konkurs Literacki – zdjęcia

Złota: I Konkurs Literacki – zdjęcia

I Konkurs Literacki Dnia 5 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej miał miejsce I Konkurs Literacki pod hasłem „Gimnazjada z Jeżycjadą”, związany z postacią współczesnej pisarki Małgorzaty Musierowicz. Tytułem nawiązywał do cyklu dziewiętnastu jej powieści napisanych na przestrzeni ponad trzydziestu lat, których akcja rozgrywa się w Poznaniu, w dzielnicy Jeżyce.

Konkurs zorganizowany został dzięki ogromnemu wsparciu i patronatowi pani Elżbiety Ogieli, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, a także zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pani dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej, bez których nie miałby tak ciekawej i imponującej oprawy.

Konkurs obejmował dwa etapy: część pisemną – test znajomości pierwszej części cyklu Jeżycjada „Szóstej klepki” i część tzw. rozrywkową (na wzór teleturnieju „Kocham Cię Polsko”), również w całości poświęconą losom Celestyny Żak i jej rodziny – bohaterów pierwszej części cyklu. Uczniowie sześciu gimnazjów z tereny gminy Czchów (Domosławice, Jurków, Czchów, Tymowa, Tworkowa, Złota)  wspaniale poradzili sobie w obydwu etapach. Najwięcej emocji przyniosła runda druga, w której gimnazjaliści mogli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także różnymi umiejętnościami w arcyzabawnych konkurencjach, takich jak: urodziny, kalambury, zgadnij co to?- headbenz, zgadnij kto to?- scenki z powieści, a także zaprezentować w ciekawy sposób wybraną postać „Szóstej klepki” (prezentację przygotowywali wcześniej z własnymi opiekunami w swoich szkołach). Ogromne emocje, niezwykła atmosfera, wzbudzająca zachwyt sceneria, a także wzbudzająca podziw wiedza uczestników sprawiły, że konkurs ten na długo zapadnie wszystkim w pamięć.

Gratulujemy zwycięzcom zarówno etapu pisemnego, jak i rundy drugiej. W zmaganiach indywidualnych pierwsze miejsce zdobyła Sylwia Ryba Złotej.

 Nagrodę drużynową za zmagania w drugim etapie konkursu, którą był wspaniały tort z napisem „Gimnazjada z Jeżycjadą”, zdobyły przedstawicielki gimnazjum z Domosławic.

Zapraszamy ponownie za rok, kiedy przedmiotem zmagań będzie druga część Jeżycjady „Kłamczucha”.

Do zobaczenia!!!

Marta Gurgul – Nauczycielka Zespołu Szkół w Złotej

IB

1 komentarz

  1. „Nauczycielka Zespołu Szkół w Złotej” , a nie przypadkiem „Nauczycielka w Zespole Szkół w Złotej” ?
    Dziękujemy i pozdrawiamy polonistów z powołania !

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*