Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Złote Gody – przeżyli ze sobą pół wieku

Złote Gody – przeżyli ze sobą pół wieku

W tym roku Dostojni Jubilaci świętowali swoje Złote Gody 9 grudnia w Bacówce „Biały Jeleń” w Iwkowej. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Iwkowianie”. Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej uhonorował małżonków medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, życząc im kolejnych wspólnych lat przeżytych w spokoju i w otoczeniu rodziny, która jest największą wartością. Pamiątkowe dokumenty wręczyła jubilatom przewodnicząca Rady Gminy Dorota Kwaśna, a kwiaty dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wojciech Hila. Pomimo wielu ślubów, jakie miały miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iwkowej w roku 1967 (było ich 41), jubileuszu w gminie doczekały tylko 4 pary małżeńskie, Zofia i Stefan Kuklowie z Drużkowa Pustego, Maria i Jan Nowakowie z Kątów, Janina i Marian Marcowie oraz Halina i Kazimierz Klimkowie z Iwkowej. Natomiast w uroczystości wzięły udział 2 pary małżeńskie wraz z dziećmi i wnukami.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrali na Bacówce:
1. Maria i Jan Nowakowie z Kątów
2. Janina i Marian Marcowie z Iwkowej.

W tym pięknym dniu tak niezwykłego jubileuszu wielką radością i zaszczytem było spotkanie władz gminy z Jubilatami, które stało się okazją do podziękowań za ich trud włożony we wspólnie przeżyte lata, za pracę na rzecz własnych rodzin, najbliższego otoczenia i całej gminy.


Jadwiga Serafin

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast