Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Złote Gody w Iwkowej

Złote Gody w Iwkowej

W grudniu w gminie Iwkowa odbędzie się uroczystość Złotych Godów Małżeńskich czyli 50 – lecia zawarcia małżeństwa. – Jak co roku robimy ukłon w stronę osób, które wytrwały 50 lat w związku małżeńskim – mówi wójt gminy Bogusław Kamiński. – Organizujemy na terenie gminy spotkanie obchodzących akurat ten wspaniały jubileusz par małżeńskich wraz z rodzinami. Jest to duże wyzwanie dla nas, ponieważ bardzo często są to dość liczne rodziny dochodzące nawet do dwudziestu osób – dopowiada wójt.

Zadaniem takich spotkań jest integracja mieszkańców gminy i pokazywanie dobrego wzorca. Małżeństwo trwające pięćdziesiąt lat jest bardzo ważne dla rodziny, ale nie tylko, bo również dla społeczności lokalnej. Bardzo często zdarza się, że na spotkanie przyjeżdża rodzina z najdalszych zakątków Polski, a także zza granicy. Jest to więc możliwość spotkania się z dawno niewidzianymi członkami rodziny i znajomymi. Możliwość powspominania, przypomnienia dawnych czasów i poznania młodszych członków rodziny ze sobą. Zwykle uroczystości organizowane są w domu weselnym, a więc sceneria również przypomina tę, która towarzyszyła parom małżeńskim przed laty.

W tym roku  wszystko odbędzie się w Bacówce „Biały Jeleń”. Zgromadzonym gościom będzie śpiewał i przygrywał zespół regionalny. W tym roku w Złotych Godach weźmie udział cztery pary wraz z rodzinami.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast