Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zmarła Lilla Sztyler – animatorka, nauczycielka tańca. Pogrzeb 24 Marca 2018

Zmarła Lilla Sztyler – animatorka, nauczycielka tańca. Pogrzeb 24 Marca 2018

W niedzielę wieczorem 18 marca na stronie Grupy ImpraTeam Brzesko pojawiła się informacja, która wstrząsnęła wieloma osobami w Brzesku i nie tylko – zmarła nagle Lilla Sztyler – animatorka, nauczycielka tańca, wodzirejka.

Była niezwykle pozytywną i energiczną osobą. Zainicjowała i prowadziła szereg wydarzeń w regionie, które przyciągały przez lata całe rodziny. Była pozytywnym duchem takich miejsc jak Jamna czy Lednica.

Lilla od lat angażowała się w działalność Wodzirejów i Tancerzy Lednickich. To formacja wolontariuszy zgromadzonych przy wspólnocie „Lednica 2000” – to szerokie grono wodzirejów, animatorów tańca i tancerzy, księży, sióstr i braci zakonnych, katechetów oraz wszystkich, którzy chcą tańcem i śpiewem wielbić Boga.  Osoby skupione wokół Lednicy chcą pokazać światu, jak radosna jest wiara Polaków! Muzyczna modlitwa pieśniami Siewców Lednicy i Scholi Lednickiej oraz radosne tańce prowadzone przez wodzirejów i tancerzy lednickich od lat w różnych punktach Polski wprowadzają  w nowe miejsca znaną wszystkim od lat atmosferę Spotkań Młodych na Lednicy.  

Mieszkańcy Brzeska od 2012 r. co roku w maju uczestniczyli w tanecznej akcji pn.: „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”.  Inicjatorami jej byli właśnie wodzireje ledniccy z Brzeska – niezastąpiona Lilla Sztyler, która poświęciła mnóstwo czasu i serca na przygotowywanie choreografii z młodzieżą z kilku miejscowości, a także Mariusz Niedziałkowski (Grupa Imprateam).

W 2016 roku Lilla i Mariusz przygotowali blisko 40 osobową grupę z diecezji Tarnowskiej, która wraz z innymi tancerzami lednickimi wystąpiła w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży.

Będzie Jej nam wszystkim brakować…

***

Uroczystości pogrzebowe Wodzirejki Lilli Sztyler odbędą się w Brzesku (Województwo Małopolskie) Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła 32 – 800 Brzesko, Plac św. Jakuba (przy Rynku)

Program Uroczystości:
24 Marca 2018 (Sobota)

11.30 Różaniec
12.00 Msza Pogrzebowa

Następnie Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Brzesku
Adres: Czarnowiejska 32, 32-800 Brzesko

W szczególności zapraszamy Wspólnotę Lednicką

Informacje Organizacyjne:
Wodzireje proszeni są, by ubrani byli we fraki.
Tancerze i osoby związane z Lednicą w Białych Strojach.
Gorąco prosimy o przybycie Sztandarów Lednickich.

Jeśli chcielibyście ofiarować kwiaty, to ulubioną odmianą Lilli zawsze były białe lilie.

Jednak największym darem jaki możemy ofiarować Lilce jest modlitwa i Komunia św. ofiarowana w jej intencji.


IB

Fot. Maciej Mazur